На Житомирщині започаткували проєкт для тих людей, чиє житло зазнало пошкоджень внаслідок російської агресії, але потребує лише малого ремонту. Проєкт втілює Благодійний фонд "Карітас-Житомир" у взаємодії з іншими організаціями, розповів в етері Українського радіо Житомир директор благодійного фонду Олег Лучка.
Це проєкт діє в рамках іншої ініціативи "Надання житла для уразливих родин в Україні". Він – спільний з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, реалізується у взаємодії з місцевими органами влади. Крім Житомирської, проєкт розповсюджується на низку інших південно-східних областей та міст України, але оскільки "Карітас-Житомир" працює лише в межах Житомирщини, то, відповідно, розглядає заявки тільки її жителів, каже Олег Лучка.
"Міська рада Житомира надала нам списки пошкоджених домогосподарств міста, наразі їх зареєстровано 179. У Житомирській обласній військовій адміністрації нам надали інформацію по деяких районах – це Коростенська, Малинська і Народицька громади. Всього там зареєстровані 896 пошкоджених домогосподарств. Наразі ми очікуємо й інші дані", – розповідає Олег Лучка.

Представники "Карітас-Житомир" разом із інженерами фонду виїздять за наданими адресами, самі оцінити характер і ступінь пошкоджень, сучасний стан домогосподарств та визначають відповідність умовам проєкту. Координаторка проєкту сестра Романа Гутник, яка також була учасницею радійного етеру, пояснила, що означає малий ремонт помешкання.
"Малий ремонт – це коли людина може проживати в будинку, а сам будинок має незначні пошкодження: розбиті вікна та двері, обвалення підвісної стелі, незначні пошкодження даху, пошкодження електромережі та водопровідних труб. Давність пошкоджень може бути, починаючи з двадцять четвертого лютого", – розповіла Романа Гутник.

Щоб претендувати на допомогу, спершу треба довести своє право на її отримання, документально підтвердити, що житло пошкоджене саме внаслідок російської агресії, сказала під час етеру соціальна працівниця проєкту Юлія Пригорницька. З її слів, спочатку потенційний отримувач коштів має заповнити заявку-анкету на сторінці фонду чи особисто звернутися до соціальних працівників проєкту. При собі потрібно мати певні документи.
"Посвідчення особи, а це паспорт або тимчасова посвідка громадянина України, – каже Юлія Пригорницька. – Ідентифікаційний код, документи, що підтверджують критерії вразливості, тобто інвалідність, можливо довідка від лікаря про важку хворобу, де зазначене лікування і вказаний діагноз. Для літніх людей обов'язково пенсійне посвідчення. Для одиноких батьків, опікунів, багатодітної родини, вагітної жінки чи матері, яка має дитину до трьох років, – відповідні документи-підтвердження. І документи, що підтверджують право власності на житло".
Також обов'язкові довідка про втрату доходу або про дохід за останні шість місяців та Акт обстеження пошкодженого будинку, складений комісією органів місцевої влади.


Для того, щоб більш детально уточнити всі моменти для оформлення заявки, можна звернутися в робочі дні з десятої до сімнадцятої години до соціальних працівників проєкту, каже Олег Лучка. Вони знаходяться в Житомирі по вулиці Шевченка 111, це храм УГКЦ. Або ж за телефоном інженера проєкту: 096-869-77-93.
Читайте також
- 26 лютого у Житомирі представники благодійного фонду "Карітас-Житомир" будуть облаштовувати прихисток для переселенців та тих, хто потребує допомоги.
- Другого серпня у Житомирі відкрили Колективний центр для тимчасового проживання переселенців. В центрі одночасно можуть перебувати 44 людини, які мають статус внутрішньо переміщених осіб та довідку реєстрації.
- "Зустрів повномасштабну війну за 70 кілометрів від Маріуполя" – прикордонник з Овруччини Сергій Барановський.
- Футбольний фанат з Житомира Костянтин проміняв вболівальницьку атрибутику на автомат і військову форму.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber