З 24 липня в Україні почали діяти нові правила навчання водіїв та отримання посвідчення водія. Якщо раніше слухачі в автошколі паралельно вивчали теорію і практику, складали внутрішні іспити і лише після цього зверталися до територіальних сервісних центрів МВС, то відтепер розпочати уроки з практичного водіння можна після складання повного курсу теорії. Про це Суспільному розповіла речниця регіонального сервісного центру МВС в Житомирській області Анастасія Кузьмич.
За її словами, тепер навчання в автошколі розділено на два окремі етапи.
"Спочатку людина звертається в автошколу, проходить теоретичну підготовку, отримує свідоцтво про проходження теоретичної підготовки, яке діє один рік, і складає іспит у сервісному центрі МВС, – каже Анастасія Кузьмич. – І вже після цього потрібно звертатися в автошколу ще раз – вже для проходження практики, тобто безпосереднього водіння. Слухач автошколи складає внутрішній іспит в автошколі, отримує свідоцтво, яке діє два роки. Потім вже з цим свідоцтвом звертається в сервісний центр МВС, складає іспит і отримує посвідчення водія. Таке нововведення має вплинути на підвищення безпеки дорожнього руху, тобто на дорогу виїжджатиме людина, яка досконально вивчила правила дорожнього руху та успішно склала іспити. Це вводиться з огляду на світовий досвід".

На слухачів, які розпочали навчання в автошколах до 24 липня, нові правила підготовки водіїв не поширюються.
"Якщо раніше теоретичне та практичне навчання слухачі проходили в одній автошколі, то тепер можна обирати: вивчати теорію в одній автошколі, а проходити практичну підготовку в іншій", – зауважила Анастасія Кузьмич.

Житомирянка Віра Сапінська про зміни у системі навчання водіїв дізналася в автошколі, коли прийшла записуватися на курси водіння.
"Сьогодні дізналася, що почали діяти нові правила у навчанні водіїв, – каже Віра Сапінська. – Думаю, що це, в принципі, і добре, що спочатку ми вивчимо всі правила дорожнього руху, а вже потім будемо приступати до практичних занять і водіння".

Житомирянка Людмила Орищенко навчається в автошколі за програмою, яка діяла до 24 липня.
"Я встигла записатися в автошколу раніше, коли ще теорія та практика викладалися паралельно, і вважаю це добрим, адже проходження теоретичного курсу краще відразу засвоювати на дорозі, коли ти бачиш дорожні знаки, розмітки. Тому мені здається, що не всі будуть у захваті від такого нововведення", – каже Людмила Орищенко.

Такі нововведення під час дії воєнного стану передчасні, розповів Олександр Дячук – голова житомирської обласної організації "Товариство сприяння обороні України", у підпорядкуванні якої – 16 автошкіл області.
"В умовах воєнного стану нова система підготовки водіїв не спрощує, а навпаки, ускладнює процес навчання наших слухачів, – каже Олександр Дячук. – Спочатку потрібно буде пройти повний курс теоретичної підготовки, скласти іспити у сервісному центрі і тільки після цього слухач може приступити до практичного курсу в навчальному закладі. За два з половиною місяці, як раніше, ми не зможемо провести повну підготовку водія транспортного засобу. До 25 липня курс навчання в автошколі був 100 годин, а з 25 липня – скоротився до 65 годин. Для переселенців, яких зараз дуже багато і в нашій області, зокрема, це дещо спрощує процедуру. Людина може пройти теоретичний курс, скажімо, в одній із автомобільних шкіл Житомира, а вже через декілька місяців – змінити місце свого проживання".


Що відомо
- В Україні запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення. Що відомо.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber