У Житомирі біля відділень двох банків, А-Банк та ПриватБанк, зранку кілька днів поспіль – черги. Як сказала в коментарі Суспільному представниця ПриватБанку Олена Захарчук, люди, переважно пенсіонери, сподіваються отримати гроші від міжнародних організацій і йдуть до банків за допомогою в оформленні відповідних заявок.
За її словами, ажіотаж у банку створили самі відвідувачі.
"У нас спрацювало, як кажуть у народі, сарафанне радіо. Люди передали інформацію, що є допомога. А от як її отримати, звісно, не почули. Тому створився такий ажіотаж у банках. Ми всім клієнтам, а це переважно люди пенсійного віку, пояснюємо, що, якщо вони прийшли, то ми, звісно, їм допомагаємо зареєструватися, взяти реквізити. Але розказуємо, що вже, наприклад, їхні родичі можуть це зробити самостійно на платформі Є-допомога", – каже Олена Захарчук.
З її слів, подати заявку на отримання допомоги можна і зі смартфону: зайти на сайт Є-допомога і там будуть вказані соціальні статуси тих категорій населення, які можуть це зробити.
"Для прикладу, ми обираємо один із запропонованих варіантів, вказуємо персональні дані кожної людини окремо. Заповнюєте і продовжуєте. Наступним етапом буде сказання IBAN-рахунку. І така заявка подається. Якщо заявка буде погоджена, то гроші від міжнародної організації потраплять на рахунки, вказані клієнтами", – каже Олена Захарчук.
Відвідувачка банку житомирянка Таміла Могилевич каже, що про можливість оформити міжнародну допомогу дізналася від знайомих.
"Люди передають один одному. І таким чином ми дізнаємося. У банку пенсіонери, пенсія яких менша за п’ять тисяч гривень, мають отримати дві тисячі 200 гривень. Це наче допомога від міжнародних фондів", – каже Таміла Могилевич.
Для того, щоб зайняти чергу, житомирянці Зінаїді Лілевич довелося приїхати за три години до відкриття відділення банку, каже жінка.
"Я приїхала сюди о шостій ранку, – розповідає Зінаїді Лілевич. – І була вже сорокова. Так що приходити сюди потрібно вночі".
Житомирянки Галина Лісовська та Наталія Дворнік кажуть, що потрапили до черги випадково.
"Всі стоять, і ми стоїмо, – каже Галина Лісовська. – У всіх банках, починаючи від вокзалу, стоять такі ось черги".
"Дощ почався, і я зайшла до банку, – розповідає Наталія Дворнік. – Спочатку від дощу сховалася, а тоді стала в чергу оформлювати картку для виплат, щоб отримати допомогу від фондів. Якби я вміла все це оформити у смартфоні, то я б це зробила вдома".
Читайте також
- У Житомирі розпочали реалізацію програми грошової допомоги незахищеним родинам із дітьми.
- Понад 1600 переселенців у Житомирі отримали допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber