Четвертого липня у Житомирі на базі художньої школи імені Віктора Шкуринського відкрили денний табір емоційного відновлення. Його відвідують сорок дітей-переселенців віком від 7 до 11 років. Про це Суспільному розповіла керівниця табору Лариса Харчук.
За її словами, перебування у таборі є безкоштовним, сюди входять і харчування, і майстер-класи, і різні екскурсії та креативні проєкти.
"У програмі для дітей будуть майстер-класи, робота з психологом, відпочинок на природі, спілкування, читання книжок, зустрічі з цікавими людьми, творчі програми, розвиток здібностей, креативні проєкти. І це дасть їм можливість відновитися", – каже Лариса Харчук.
Втілюють проєкт за грантові гроші, які отримало житомирське міське управління культури від Міністерства соціальної політики України, розповіла очільниця міського управління культури Ілона Колодій.
"Ми хочемо, щоб у наших дітей було дитинство – справжнє, емоційне, щасливе. І ми максимально все робимо для того, щоб вони не відчували воєнного стану", – говорить Ілона Колодій.
Кожна дитина має свою історію, і до кожної дитини вихователі шукають індивідуальний підхід, каже вихователька табору Наталія Пастух.
"Ми допомагаємо дітям емоційно відновитися, щоб вони отримали тут позитивні емоції, гарний настрій, щоб вони відпочили", – розповідає Наталія Пастух.
Відвідувач табору Віталій Сулімов переїхав до Житомира із Херсонської області. Згадуючи пережите вдома, каже, що було страшно.
"Я бачив окупантів, бачив техніку, машини, які виїжджали з Херсонської області. Було страшно", – каже Віталій Сулімов.
Свою історію розповіла Анна Дичко. Вона переїхала із Харкова.
"Я бачила, як біля нас падали ракети. Дуже сильно гриміло. Ми не спали, ми бігали в коридор і там жили. Не було у нас нічого, навіть, світла. Їжі теж було мало. Я почала боятися звуків, наприклад, сміття завантажують чи щось подібне, то я вже думаю, що щось летить. І дуже боюся сирен", – розповідає Анна Дичко.
Олександра Федоркіна із Краматорська також говорить, що вдома постійно було чути звуки вибухів.
"Ми кожний день чули вибухи, але це було далеко, – розповідає Олександра Федоркіна. – Було, що прилітало у Краматорськ. Ми не хотіли виїжджати, але до нас часто дзвонили і казали, що будуть бомбити наше місто. Ми сиділи біля підвалу, не спали, коли повітряні тривоги. І ми прийняли рішення виїжджати".
Загалом протягом тридцяти днів в Житомирі запланували провести дві зміни табору емоційного відновлення.
Що відомо
- У Житомирі розпочне роботу денний табір емоційного відновлення для дітей-переселенців.
Читайте також
- Бібліотеки Житомира започаткували новий проєкт – "Читацька академія "Алфея”.
- Безкоштовна реабілітація для дітей з інвалідністю – у Житомирі поновлює роботу центр іпотерапії.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber