Вперше за 26 років на центральній площі Романова не відбулися заходи, присвячені Дню Конституції України. Урочистості перенесли до бомбосховища.
Ідея провести День Конституції у бомбосховищі належить директорці Будинку культури Тетяні Гаврилюк.
"Культура не повинна стояти осторонь або перебувати у стані спокою, – каже Тетяна Гаврилюк. – Ми маємо працювати, як і працювали, але підлаштовуватися під ту ситуацію, яка нині склалася. Тому День Конституції, День Основного Закону нашої держави, ми маємо не тільки озвучити, що він є, і привітати один одного, а й маємо нагадати кожному ще раз, що це за закон, до чого він нас мотивує, що ми зобов'язані по відношенню до держави, а не тільки держава по відношенню до нас".
"Для мене День Конституції – це символ державності, що у нас є країна, – каже волонтерка Ірина Савчук. – Нам є за що боротися. Нам є що захищати. Ми боремося і захищаємо нашу землю. І я дуже хочу, щоб наша країна процвітала, щоб війна закінчилася".
Заступник Романівського селищного голови Василь Ходюк розповів, що облаштування бомбосховища розпочали в 2014 році.
"Як показав час, на жаль, а події 24 лютого ще раз це підтвердили, що нагальна потреба в укриттях на сьогоднішній день зберігається, – каже Василь Ходюк. – Навіть навпаки, вони стають актуальними з кожним днем все більше. В нинішніх реаліях ми змушені йти на такий крок, аби забезпечити безпеку наших працівників, наших громадян, тому проводимо певні заходи з дотриманням усіх вимог безпеки".
Що відомо
- Україна відзначає 26-й День Конституції. П’ять фактів про Основний Закон.
- Як приймали Конституцію України. Тисячолітня хроніка подій.
Читайте також
- Під звуки сирен повітряної тривоги у Житомирі відзначили 26 річницю від дня проголошення Конституції України.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber