У Житомирі двічі на тиждень переселенці отримують гуманітарну допомогу від благодійного фонду "Карітас-Житомир". Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну до фонду звернулися майже 17 тисяч людей. Про це Суспільному розповів директор благодійного фонду "Карітас-Житомир" Олег Лучка.
За його словами, переселенці отримують продуктові набори, засоби гігієни, одяг, набори для немовлят. Директор фонду каже, що зараз центр видачі працює в рамках проєкту реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні.
"Коли до нас звертаються внутрішньо переміщені особи, ми просимо їх пройти онлайн реєстрацію, – розповідає Олег Лучка. – Після реєстрації наші працівники за день до видачі допомоги телефонують і повідомляють, коли можна прийти, аби отримати необхідне. Для того, аби отримати допомогу, нам потрібні всі документи і довідка внутрішньо переміщеної особи. Інші категорії населення можуть звертатися до нас без онлайн реєстрації. Якщо у нас є в наявності те, що потребують люди, то ми видаємо".
Тож фонд допомагає не лише внутрішньо переміщеним особам, а й тим, хто потребує.
"Сьогодні багато людей опинилися в складній життєвій ситуації, – каже Олег Лучка. – Ми намагаємося допомогти багатодітним сім'ям, одиноким, стареньким. Звичайно, ті, хто приходить до нас, з порожніми руками не виходять".
Ксенія з донькою в Житомирі живуть вже більше двох тижнів. Вони приїхали з Харкова.
"Знайомі допомогли, – розповідає Ксенія. – Там було важче. У підвалах були. Наш дім цілий, сусідній зруйнований, а наш дім ще стоїть. Тут добре, набагато краще і спокійніше. Далі, напевно, не поїдемо, бо не хочеться нікуди їхати. Плани? Ніяких планів, хочеться дочекатися перемоги".
Жінка розповідає, що зараз у Житомирі орендує житло. За гуманітарною допомогою в центр видачі звернулася вперше.
"Тут допомогли, – каже Ксенія. – Все дали, то маємо необхідне: і продукти харчування, і засоби гігієни, а трохи одягу дали знайомі".
"Я вперше звернулася за допомогою, – каже житомирянка Ганна Архипчук. – Думаю, можливо, чимось допоможуть, як пенсіонерці. Потребую лише продуктів харчування".
Олег Лучка каже, що найближчим часом у благодійному фонді, окрім гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, надаватимуть і фінасову допомогу, зокрема, на оренду житла.
Читайте також
- Близько шести сотень переселенців готуються поселити на території Новогуйвинської громади на Житомирщині.
- У селі Висока Піч на Житомирщині проживає більше півтори сотні переселенців – люди продовжують прибувати.
- Житомирщина готується прийняти переселенців зі східних регіонів України.
- У Житомирі та Коростені зводитимуть багатоповерхівки, де зможуть оселитися переселенці.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber