Житомирські волонтери придбали більше двадцяти одиниць обладнання для військовослужбовців Збройних Сил України. Тепловізійні приціли, дрони та тепловізори допоможуть українським військовим ефективно воювати не лише вдень, а й вночі. Про це Суспільному розповіла волонтерка Регіна Голомах.
За її словами, загальна вартість обладнання становить близько 58 тисяч євро. Частину з цих коштів – 400 тисяч гривень зібрали житомирські волонтери, іншу частину збирали у Європі.
"Особисто наш штаб зібрав кошти на тепловізійні приціли, а на інше збирали кошти безпосередньо за кордоном", – зауважила Регіна Голомах.



Тепловізійні приціли дозволяють бачити ворога та вести по ньому вогонь вдень та вночі на відстані до півтора кілометра. Чотири тепловізійні приціли вже незабаром передадуть до підроздлів Збройних Сил України. Волонтер Артур Голомах каже, що від вбудованого акумулятора такий приціл може працювати до 18 годин, а заряджається він від простого Powerbank.
"Тепловізійний приціл б'є до півтори тисячі метрів і у підрозділі обов'язково має бути снайпер, який підбере зброю під ці характеристики, – каже Артур Голомах. – Наші хлопці зараз воюють і вночі і це обладнання допоможе нашого ворога бити".


Все придбане обладнання волонтери передають до підрозділів Збройних Сил України і це не лише приціли, тепловізори та дрони. Також вони купують тактичні окуляри, наколінники та турнікети. Артур Голомах каже, що заявок від військових дуже багато, тому, в першу чергу, забезпечують спецпідрозділи, які воюють на передньому краї.
"Ставимо пріоритетність – це спецпідрозділи, аби вони могли ефективно виконувати свої функції, могли воювати і щоб це обладнання зберігало їм життя. Ну і зрозуміло, що за рахунок цього має бути набагато більше знищених орків", – каже Артур Голомах.



Частина з придбаного обладнання виробництва США, частина – з Китаю, втім, за словами волонтера Юрія Левченка, ці тепловізори та приціли значно ефективніші за звичайні прилади нічного бачення.
"Ця техніка дає можливість ідентифікувати і бачити ціль у будь-яких погодних умовах, – каже волонтер Юрій Левченко. – Раніше використовували прилади нічного бачення, які у дощ, туман, наприклад, не давали можливість ефективно працювати. Ця техніка від погодних умов не залежить".


Читайте також
- Більше 100 маскувальних сіток для військових власноруч сплели бердичівські волонтери.
- У Житомирі артисти обласної філармонії волонтерять і готують нові концерти.
- У громаді на Житомирщині місцеві жителі щоденно відправляють ЗСУ домашні страви та консерви.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber