У житомирському департаменті соціальної політики для людей з порушеннями зору встановили тактильні таблички, текст на яких написаний шрифтом Брайля, проте відвідувачі кажуть, що читати їх незручно. Про це Суспільному розповіла житомирянка з порушеннями зору Вікторія Шевчук.
За її словами, таблички розміщено занизько, через що їх важко читати. Натомість жінка каже, що їх потрібно розміщувати на висоті хоча б 1 метр 20 сантиметрів від підлоги.
"Доступність – це, по-перше, коли таблички зручно читати, по-друге, коли вони не лише дубльовані шрифтом Брайля, але їх можна прочитати очима, тому що є люди із залишком зору 3-4%. Якщо зробити правильні таблички, якщо вони будуть контрастні, наприклад, на жовтому фоні буде написано чорним або синім кольором, то їх можна і прочитати", – сказала Вікторія Шевчук.
Крім того, серед недоліків житомирянка називає те, що таблички в департаменті знаходяться в різних місцях – на дверях і стінах.
Директорка міського департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір каже, що під час встановлення табличок зі шрифтом Брайля, можливо, частково не дотрималися вимог Державних будівельних норм.
"Але ми виходили з принципу елементарної зручності і логіки, – каже Вікторія Краснопір. – Людина, шукаючи дверну ручку, натрапить або їй хтось підкаже, що таблички з шрифтом Брайля є на стіні".
Встановити в департаменті тактильні таблички вирішили під час переїзду в нове приміщення.
"Коли ми переїжджали у це приміщення, то одразу визначили, що у нас мають бути таблички зі шрифтом Брайля. Перенести їх на 10 сантиметрів угору – це не проблема, але хотілося б, щоб взагалі їх у місті було більше і, щоб знання і позицію людей з порушенням зору доносили до інших підприємств, установ та організацій", – розповіла у коментарі Суспільному директорка департаменту.
За її словами, у Житомирі і надалі встановлюватимуть таблички зі шрифтом Брайля, але з урахуванням думок людей із порушенням зору.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber