Ветеранка Ярослава Мазур із Житомирщини: від війни до міжнародних спортивних перемог

Ветеранка Ярослава Мазур із Житомирщини: від війни до міжнародних спортивних перемог

Ветеранка Ярослава Мазур із Житомирщини: від війни до міжнародних спортивних перемог
. Колаж Суспільне Житомир

Учасниця бойових дій Ярослава Мазур з Бердичева після поранення та повернення з фронту активно почала займатися спортом та стала учасницею збірної України серед ветеранів на іграх "Warrior Games". Про це Суспільному розповіла сама Ярослава Мазур.

Бойовий шлях жінка почала під час Майдану. Після того була волонтерська діяльність на сході України, а за кілька місяців, у 2014 році, жінка, разом із чоловіком, вирішили, що мусять йти воювати. У складі батальйону "Айдар" Ярослава воювала два роки, поки не отримала поранення.

"У нас був хлопчик 18-річний і у нього загинув друг, з яким вони разом пішли на передову, і він приїхав на похорон, дуже важко переживав це все, плакав, – розповідає Ярослава Мазур. – І я кажу йому: "Коля, якщо тобі так важко, може ти не поїдеш?". Він каже: "Я не можу, я не можу залишити хлопців, я маю бути там". І тоді в мене щось клацнуло всередині, що як так – він має їхати, а я ні. Я ж доросла, а він ще дитина, і у нього таке відчуття обов’язку. От тоді я зрозуміла, що не можу більше бути тут, коли в країні йде війна".

Ветеранка Ярослава Мазур із Житомирщини після повернення з війни активно займається спортом
Фото: Ярослава Мазур

На передовій Ярослава працювала військовим медиком. Згодом, після проходження курсів першої медичної допомоги, вже навчала медінструкторів різних підрозділів. Жінка каже, через неї пройшли кілька сотень поранених бійців. Інколи із передової до лікарні з тяжко пораненими у машині доводилося прориватись крізь заміновані або перекриті дороги.

Так сталося, коли їх автомобілю поблизу блокпосту перекрили дорогу місцеві жителі.

"За кермом машини був мій чоловік і він сказав до цих хлопців, які були на блокпосту, що зараз почне стріляти. Йому відповіли, що не можуть допомогти розчистити дорогу. Там великі схили, ми не могли полем проїхати, а люди нам просто перекрили цю дорогу, тому ми не могли евакуювати пораненого. Тоді Вітя підняв автомат і почав стріляти у повітря, почав рухатися, їхав із швидкістю 160 кілометрів за годину, бо часу в нас не було, і ці люди просто розліталися в різні сторони, щоб звільнити нам дорогу", – сказала Ярослава Мазур.

Ветеранка Ярослава Мазур із Житомирщини після повернення з війни активно займається спортом
Заняття Ярослави Мазур з тренеркою. Фото: Суспільне Житомир

Після поранення та повернення з фронту почалася реабілітація. Жінка каже, що знайшла себе у спорті, почала займатися пауерліфтингом та плаванням, адже це не лише можливість відновитись фізично після поранення, а й психологічно відпочити після пережитого у зоні бойових дій.

"Коли військовий повертається із військової служби, то він не перестає бути військовим, і потрібно ось цей пар, жар кудись перенаправити, кудись його діти. Плюс – це дуже хороша реабілітація, ось, наприклад, я з червня місяця значно покращила свій стан. Зараз я набагато краще себе почуваю, а були такі моменти, що я тижнями лежала, була у лікарні, у мене були судоми", – говорить ветеранка.

Ветеранка Ярослава Мазур із Житомирщини після повернення з війни активно займається спортом
Фото: Суспільне Житомир

Після трьох місяців підготовки із тренеркою Ярослава взяла участь у міжнародних змаганнях "Warrior Games", де змагалася із чотирма командами ветеранів США. Жінки здобула золоту медаль у змаганнях з пауерліфтингу та срібло у плаванні. Нині Ярослава та її тренерка продовжують підготовку до майбутніх змагань.

"У спорті вона відключається від всього, для таких людей це дуже добре, коли є зал та інші люди. Це дозволяє відволіктися від пережитих ситуацій, це дуже допомагає. Таке не забувається, але відволіктися від цього дуже важливо", – розповіла тренерка ветеранки Ярослава Мазур.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

На початок