6 жовтня на головній каналізаційній насосній станції (ГКНС) стався збій у роботі обладнання, внаслідок чого у Тетерів знову потрапили неочищені стоки. Повідомлення про це опублікували сторінці "Житомирводоканалу" у мережі Facebook.
Збій у роботі насоса №3 стався через вихід з ладу підшипників. Ремонтна бригада демонтувала насос і доставила його в ремонтний цех. О 6 ранку вийшла з ладу автоматика електродвигуна №1, який забезпечував перекачування стоків на очисні споруди каналізації. Внаслідок цього стався аварійний скид нечистот у Тетерів.
Працівники водоканалу проводять роботи з відновлення автоматики насосного агрегату №1 та заміни підшипників насоса №3 на ГКНС, яка знаходиться на вулиці Івана Гонти, 16.
Наразі, згідно повідомлення "Житомирводоканалу", комунальне підприємство поінформувало про скид Державну екологічну інспекцію Поліського округу про аварійний скид нечистот. Лабораторія з вимірювання стічних, поверхневих та зворотніх вод спільно з лабораторією екологічної інспекції мають провести дослідження води у річці Тетерів.
Суспільне звернулося за офіційними коментарями до водоканалу та екоінспекції. Керівник комунального підприємства "Житомирводоканал" Андрій Нікітін у телефонній розмові кореспондентам Суспільного сказав, що наразі виїхав на каналізаційну насосну станцію, тож, зможе прокоментувати ситуацію лише за кілька годин. Телефон речниці екоінспекції поки не відповідає.
ОНОВЛЕНО
11.45 – у коментарі Суспільному речниця Держекоінспекції Світлана Березенська сказала, що держінспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу виїхали на місце, аби взяти проби води для проведення лабораторних досліджень.
"Візуально скид, який тече до річки Тетерів, має неприроднє забарвлення, а саме сіро-коричневого кольору, що свідчить про наявність в скиді великої концентрації забруднюючих речовин, – каже Світлана Березенська. – А також виявлено, що за допомогою мотопомпи з ГКНС нечистоти відкачуються на рельєф місцевості, що призводить до забруднення земельних ресурсів".
За словами речниці екоінспекції, про розміри шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, вони поінформують після того, як отримають результати досліджень проб води.
12.15 – кореспондентка Суспільного Аліна Домбровська, котра перебуває на місці, де стався скид, повідомила, що фахівці Держекоінспекції також відібрали для лабораторних досліджень проби ґрунту, по якому текли стоки.
12.45 – на ГКНС в коментарі журналістам Суспільного керівник "Житомирводоканалу" Андрій Нікітін сказав, що аварія трапилася 7 жовтня близько п'ятої години ранку. За його словами, головною причиною поломки є те, що обладнання вже давно застаріло і потребує оновлення. Ліквідувати поломку планують орієнтовно до 15.00. Наразі невідомо, який об'єм стоків потрапив у річку. Кореспондентка Суспільного Аліна Добровська повідомляє, що нечистоти – хоч і зі значно меншою потужністю – все ж продовжують стікати в річку.
Що відомо
- Ввечері 6 серпня у Житомирі на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія.
- У Житомирі каналізаційні стоки забруднили річку Тетерів.
- Після першої аварії у Житомирі щогодини проводили лабораторні дослідження води у Тетереві.
- 12 серпня "Житомирводоканал" повідомив, що стоки більше не потрапляють у Тетерів – рівень кисню у воді нормалізували.
- 30 серпня на "Житомирводоканалі" стався прорив, наступного дня підприємство розпочало заміну частини пошкодженої каналізаційної труби.
- В ніч з 18 на 19 вересня вийшли з ладу насоси головної каналізаційної насосної станції, які до 13 години дня 19 вересня відремонтували.
- На Житомирщині через аварію на насосній станції у річці Тетерів гине риба.
- "Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді.
- 23 вересня у Житомирі зафіксували масовий мор риби.
- Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція.
- Черговий скид нечистот у річку – на "Житомирводоканалі" зупинилася каналізаційна станція.
Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини