27 вересня у Житомирі працівники Служби безпеки України викрили медиків, котрих підозрюють в організації шахрайської схеми, за якою вони змушували онкохворих купувати в аптеках ліки, які їм безкоштовно надавала держава. Про це Суспільному розповіла речниця обласного управління СБУ Ірина Мартинюк.
За її словами, схему організував завідувач одного з відділень онкоцентру зі своїм колегою. Медики призначали онкохворим лікування, а ліки пропонували купувати в аптеках, незважаючи на те, що медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого.

Медиків підозрюють в тому, що отримані ліки вони "списували" і за пів ціни продавали їх приватним аптекам. Препарати продавали в кількох обласних центрах. Схема могла діяти щонайменше протягом останніх пів року.
Працівники Служби безпеки України провели обшуки в службових кабінетах обох медиків, їхніх автомобілях та аптеках, які могли бути задіяні в шахрайській схемі. Під час обшуків вилучили майже пів мільйона гривень готівки та партію готових до продажу ліків, яка складалася з 50 упаковок медпрепарату.

Триває досудове розслідування.
Суспільне. Житомир готове надати можливість озвучити свою позицію учасникам та очевидцям події, якщо вони виявлять таке бажання та звернуться до редакції у будь-який зручний спосіб.
ОНОВЛЕНО на 17:50
Директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш розповів кореспондентам Суспільного, що в медзакладі створили комісію, яка має вивчити дане питання.
"Ці препарати, про які, наскільки я розумію, йде мова, ми отримуємо із Міністерства охорони здоров'я. Їх ми отримуємо централізовано і далі розподіляємо людям. Щодо працевлаштування і подальшої роботи цих людей ми не маємо права приймати рішення. Ми створили комісію, яка зараз вивчить ці питання, щоб ми самі могли зрозуміти, як ця схема працювала", – сказав Ігор Сабадаш.
Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини