"Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді

"Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді

"Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді
. Суспільне Житомир

КП "Житомирводоканал" не визнає провини у забрудненні річки Тетерів, які сталися 7 серпня, 30 серпня та в ніч з 18 на 19 вересня. Про це 20 вересня в етері програми "Сьогодні. Головне" розповів директор водоканалу Андрій Нікітін.

За його словами, "Національний центр сталого розвитку" надав водоканалу результати експертизи, яка засвідчує, що у аварії, яка відбулася 7 серпня на каналізаційній насосній станції, працівники водоканалу не винні.

"Важливо розуміти, що сам будівельний майданчик, сам об'єкт був переданий нашій підрядній організації. І повну відповідальність за свої дії несе саме ця компанія. До аварії призвели дії не співробітників водоканалу. Тому ми повністю не згодні з цим приписом екоінспекції і звернулися до суду. Працівники водоканалу не можуть нести відповідальності за дії підрядника", – сказав Андрій Нікітін.

Керівник водоканалу в ефірі розповів, що результати експертизи опублікують на сайті комунального підприємства 21 вересня, але станом на 13:40 публікації на сайті не було.

Начальник відділу Державної екологічної інспекції Володимир Лисюк каже, що про факти забруднення річки повідомили поліцію. За даним фактом відкрили кримінальне провадження.

"І я вже думаю, що слідчий, коли проведуть усі експертизи, не лише приватну, але і свою, державну, тоді правоохоронці вже дадуть свій висновок, слідчий побачить два висновки, порівняє та зробить свій висновок, хто в цій ситуації правий, а хто ні", – говорить Володимир Лисюк.

За даними "Житомирводоканалу" під час останнього скиду нечистот у Тетерів, який стався в ніч з 18 на 19 серпня через аварію на каналізаційній насосній станції, в річку потрапило 470 метрів кубічних нечистот.

Що відомо

  • Ввечері 6 серпня у Житомирі на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія
  • У Житомирі каналізаційні стоки забруднили річку Тетерів
  • Після першої аварії у Житомирі щогодини проводили лабораторні дослідження води у Тетереві
  • 12 серпня "Житомирводоканал" повідомив, що стоки більше не потрапляють у Тетерів – рівень кисню у воді нормалізували
  • 30 серпня на "Житомирводоканалі" стався прорив, наступного дня підприємство розпочало заміну частини пошкодженої каналізаційної труби
  • В ніч з 18 на 19 вересня вийшли з ладу насоси головної каналізаційної насосної станції, які до 13 години дня 19 вересня відремонтували
На початок