Через забруднення та засмічення земель у Радомишльській громаді довкіллю завдано збитків на понад 1 мільйон 600 тисяч гривень, які має відшкодувати держпідприємство "Ліси України".
Інформацію про це 14 травня на своєму сайті опублікувала Державна екологічна інспекція Поліського округу.
У повідомленні сказано, що засмічення екологи виявили 27 березня під час обстеження земель лісового масиву філії "Столичний лісовий офіс" держпідприємства "Ліси України". Тирсою та іншими побутовими відходами забруднені дві ділянки землі: на площі 1,3 гектара середньою вистою 1,7 метра та на площі 0,4 гектара середньою висотою 1,7 метра. Відходи були на відкритому ґрунті без ізоляції, яка виключала б фільтрацію рідкої їх частини в ґрунтові води та інфільтрацію ґрунтових вод, що призвело до засмічення земель.

В межах цих земельних ділянок фахівці екоінспекції відібрали проби ґрунтів і склали відповідний акт. За результатами досліджень у ґрунтах виявили перевищення вмісту амонію (обмінного) у порівнянні з фоновим показником.
Екологи порахували, що шкода довкіллю, завдана засміченням та забрудненням земель, складає понад 1 мільйон 600 тисяч гривень. У повідомленні сказано, що екоінспекція запропонувала "Столичному лісовому офісу" відшкодувати вказану суму упродовж місяця.

14 травня журналісти Суспільного Житомир звернулися за коментарем з цього приводу до "Столичного лісового офісу", втім, там відповіли, що ще не мають інформації, оскільки самі щойно дізналися про цей факт із соцмереж екоінспекції.
У коментарі Суспільному завідувачка сектору взаємодії з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції Поліського округу Тетяна Козлова сказала, що претензію про відшкодування завданих збитків на "Столичний лісовий офіс" направляли листом, який міг до організації ще не дійти.
15 травня комунікаційник "Столичного лісового офісу" Юрій Мельник сказав Суспільному Житомир, що у філії розглянуть претензію від екологів і в місячний термін дадуть відповідь щодо своїх подальших дій.
"Столична філія державного підприємства "Ліси України" розгляне претензію, зареєстровану 14 травня Державною екологічною інспекцією Поліського округу щодо забруднення та засмічення земель в межах Радомишльської територіальної громади. Максимальний термін розгляду — упродовж 30 діб. Триває правова оцінка за результатами обстеження. Після 30 діб буде оголошено про подальші дії філії", — сказав Юрій Мельник.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp