Уночі на 7 травня російська армія завдала повітряного удару дронами по одному із селищ Новогуйвинської громади Житомирського району. В результаті — пошкоджень зазнали півтора десятка приватних будинків та 5 багатоповерхівок. На місці події працює спеціальна комісія, яка фіксує масштаби руйнувань.
Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків Новогуйвинського селищного голови Олександр Ловинюк.
За його словами, станом на 8 травня представники комісії обстежили 32 квартири та 7 будинків. Також створені бригади, які допомагають місцевим жителям долати наслідки обстрілів.
"Наразі на місці прильотів працює комісія з обстеження та ліквідації наслідків збройної агресії РФ. Паралельно її представники обстежують приміщення комунальних установ, зокрема, Новогуйвинського виробничо-житлового ремонтно-експлуатаційного комунального підприємства (ВЖРКП). Бо це є зона загального користування. Також вони обстежують дахи багатоквартирних будинків. І заразом ми допомагаємо людям більш старшого віку затягувати плівкою пошкоджені вікна, рами і ремонтувати міжкімнатні двері. На щастя, загиблих та поранених у селищі немає", — сказав Олександр Ловинюк.



За словами фахівця комісії Руслана Ляшука, представники робочих груп складають акти, аби зафіксувати масштаби пошкоджень: вказують площу руйнувань, кількість пошкоджених вікон, дверей, стан стін, балконів. А також сканують інформацію та завантажують її у систему "єВідновлення", аби люди могли отримувати компенсацію.
"Ми вже другий день поспіль у населеному пункті обстежуємо будинки та квартири. Робота важка. Ми ходимо, міряємо кожне вікно, двері, міряємо площу, описуємо все і фотографуємо. Руйнування різних масштабів — від найменших до більш масштабних. Один зі зруйнованих приватних будинків, який ми обстежили, попередньо, не підлягає відновленню", — розповів Руслан Лящук.

Жителька громади Віра П’яткова сказала, що внаслідок російської атаки пошкоджень зазнала квартира її сусідів, які після початку повномасштабної війни поїхали за кордон.
"Вони в ній не проживали. З початку повномасштабного вторгнення військ РФ вони виїхали з України і нині перебувають у Німеччині. Проте залишили мені ключі. Вчора, коли сталося отаке лихо, я піднялася сходами і побачила зруйнований балкон, вирвані рами вікон та дверей. Інші вікна також пошкоджені, зіпсоване утеплення", — розповіла Віра П'яткова.


Інша жителька селища Юлія Пилипчук розказала, що у них через повітряний напад Росії вночі проти 7 травня зруйноване обійстя — дім і подвір'я.
"У нас був басейн із висувним накриттям. Сюди приїжджали діти. Була гірка. Діти дуже раділи, коли тут відпочивали, а тепер — все зруйноване. Була у нас альтанка. В ній дах дуже понівечений. Був стіл, плита, мийка. Будиночок був, де зберігався інвентар для обслуговування басейну та саду. Погріб був, в якому ми дещо зберігали. За будинком — душ. Далі стояв великий дерев’яний добротний стіл. Тепер його немає — він склався. Цю оселю ми будували 5 років", — розповіла Юлія Пилипчук.







Зі слів Юлії, дім для її родини був як дача. Вони бували тут вдень, а ночували у Житомирі. В ніч обстрілу селища її родина також була в Житомирі, але звуки вибухів чули. Про те, що їхній будинок та обійстя потрапили під удар російського"шахеда", їй телефоном повідомила сусідка, яка проживає у селищі через паркан.
"Хоч я міцно спала, але прокинулась. Сильний вибух було чутно у місті. Мені аж запекло у серці. Я мамі сказала, що це, мабуть, до нас прилетіло. Мама мені не повірила. Через годину кума телефонує і каже, щоб ми приїжджали", — сказала жителька громади.
Раніше Суспільне розповідало, що в ніч на 7 травня армія РФ здійснила масовану ракетно-дронову атаку по Україні. В Житомирській області також лунали звуки вибухів. Внаслідок дронової атаки армії РФ ушкоджень зазнав приватний сектор в Житомирському районі.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp