Перейти до основного змісту
"Наймолодший серед шести дітей у сім'ї": з російського полону повернули 23-річного воїна з Житомирщини Богдана Дмитренка

"Наймолодший серед шести дітей у сім'ї": з російського полону повернули 23-річного воїна з Житомирщини Богдана Дмитренка

Ексклюзивно
Житомир, обмін полоненими, Богдан Дмитренко, Сусли, 6 травня 2025 року
Богдан Дмитренко . Фото надав Микола Дмитренко

З російської неволі 6 травня повернули 23-річного воїна з села Сусли Стриївської територіальної громади Звягельського району Богдана Дмитренка. Він провів у полоні рік.

Про це Суспільному розповів його тато Микола Дмитренко.

За його словами, Богдан — наймолодший серед шести дітей у сім'ї. Він має сестру та чотири брати.

"Богдану — 23 роки, з яких 5 він прослужив в армії. Син народився 20 квітня 2002 року у селі Горбове Ємільчинської селищної територіальної громади Звягельського району. Потім ми переїхали у село Сусли. Там Богдан закінчив Суслівський ліцей, а затим — Звягельський політехнічний фаховий коледж. Здобув професію бухгалтера-економіста. Як тільки склав випускні іспити, то його призвали на строкову військову службу. Богдан служив у президентському полку ЗСУ", — розповів тато воїна.
"Наймолодший серед шести дітей у сім'ї": з російського полону повернули 23-річного воїна з Житомирщини Богдана Дмитренка
Богдан Дмитренко . Фото надав Микола Дмитренко

Відслуживши в армії, Богдан Дмитренко півтора місяця пропрацював на пошті, а потім розпочалося повномасштабне вторгнення Росії.

"24 лютого 2022 року син пішов до військкомату, сам пішов, добровольцем. Служив у Краматорську, в Чернігові. Воюючи у складі 31-ої окремої механізованої бригади на Харківщині, Богдан отримав поранення. Після лікування у госпіталі його перевели у 72-гу окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців. Перебуваючи у селищі Володимирівка Волноваського району Донецької області, син потрапив у засідку і його забрали в полон. Командир побачив це з дрона. Це сталося 15 травня 2024 року", — розказав Микола Дмитренко.

За словами тата воїна, їм офіційно сповістили, що Богдан потрапив у полон.

"Після цього рік не було від сина ніякої звістки. Ми нічого про нього не знали. І лише 6 травня 2025 року нам повідомили, що Богдана звільнили з полону під час обміну військовополоненими. Коли ми дізналися про це, то ті емоції, які нас переповнювали, неможливо передати словами. Це можуть відчути лише ті, хто пережив те ж саме, що й ми", — сказав Микола Дмитренко.

Що відомо про обмін полоненими 6 травня 2025 року

В Україну 6 травня загалом повернули 205 захисників. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.

"Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", — написав Зеленський.

Серед звільнених — військові ЗСУ, зокрема Військово-морських, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Нацгвардії, Держприкордонслужби, повідомили на Facebook-сторінці Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Визволені оборонці захищали Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також це захисники з гарнізону Маріуполя.

За попередньою інформацією, 6 травня в рамках обміну з російського полону звільнили та повернули 11 воїнів із Житомирщини. Про це повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

6 травня Суспільне повідомляло, що під час обміну військовополоненими з російської неволі повернувся воїн зі Звягеля Геннадій Свірщук.

Також розповідали, що 6 травня з полону повернувся воїн із Овруча Василь Стаднік.

7 травня Суспільне повідомило, що визволений з російської неволі 21-річний Денис Залізко з селища Головине Черняхівської громади 6 травня після обміну військовополоненими заспівав свою улюблену пісню "Червона калина" у перші хвилини перебування на рідній землі.

Також розповідали, що під час обміну військовополоненими 6 травня з полону повернувся гранатометник 31 окремої механізованої бригади Віктор Пастернак. 32-річний воїн — житель села Кропивня Новоборівської громади Хорошівського району.

6 травня з російського полону повернули і десантника Кирила Перця з Житомирщини.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції
На початок