Перейти до основного змісту
З російської неволі повернувся гранатометник 31 окремої механізованої бригади Віктор Пастернак з Новоборівської громади

З російської неволі повернувся гранатометник 31 окремої механізованої бригади Віктор Пастернак з Новоборівської громади

Ексклюзивно
Житомир, обмін полоненими, Віктор Пастернак, Звягель, 6 травня 2025 року
Віктор Пастернак. Фото надала Катерина Пастернак

Під час обміну військовополоненими 6 травня з російської неволі повернувся гранатометник 31 окремої механізованої бригади Віктор Пастернак. 32-річний воїн — житель села Кропивня Новоборівської громади Хорошівського району.

Про це Суспільному розповіла сестра воїна Катерина Пастернак.

За її словами, Віктор Пастернак потрапив у полон 4 червня 2023 року поблизу населеного пункту Сторожеве Волноваського району Донецької області.

"Після закінчення школи Віктор навчався у Центрі професійно-технічної освіти у Житомирі. Здобув професію слюсаря з ремонту автомобілів. Працював на кар'єрі машиністом бурильних установок. У січні 2023 року був мобілізований. Він пройшов навчання і його відправили на передову. Коли Вітя пішов на перше бойове завдання, то потрапив в полон", — розповіла сестра воїна.
З російської неволі повернувся гранатометник 31 окремої механізованої бригади Віктор Пастернак з Новоборівської громади
Віктор Пастернак з сестрою Катериною. Фото надала Катерина Пастернак

За словами Катерини, 16 червня 2023 року рідним Віктора повідомили, що він зник безвісти.

"А через 2 дні ми дізналися, що Віктор в полоні. Ми знайшли у російських соцмережах відео та фото з ним. І після того вже нам вдруге привезли сповіщення, що він офіційно полонений", — сказала Катерина Пастернак.

Після того не було жодної інформації про Віктора, а майже через 2 роки Катерині подзвонили і повідомили, що її брат — у списках звільнених військовополонених.

"Після цього дзвінка мені зателефонували з координаційного штабу і сказали, що Віктор уже на території України, що він у безпеці. Я дуже плакала, мене навіть трясло, настільки сильними були емоції, словами це не передати. Я розповіла новину мамі, а вже десь о восьмій вечора поговорила з братом. Він мені зателефонував і сказав, що живий і все добре. Віктор розпитав про рідних, запитав, чи бабуся жива. Проте, на жаль, вона його не дочекалася", — розповіла Катерина.

За її словами, брат не хоче розмовляти за допомогою відеозв'язку, бо дуже схуд і боїться засмутити рідних.

Що відомо про обмін полоненими 6 травня 2025 року

В Україну 6 травня загалом повернули 205 захисників. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.

"Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", — написав Зеленський.

Серед звільнених — військові ЗСУ, зокрема Військово-морських, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Нацгвардії, Держприкордонслужби, повідомили на Facebook-сторінці Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Визволені оборонці захищали Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також це захисники з гарнізону Маріуполя.

За попередньою інформацією, 6 травня в рамках обміну з російського полону звільнили та повернули 11 воїнів із Житомирщини. Про це повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

6 травня Суспільне повідомляло, що під час обміну військовополоненими з російської неволі повернувся воїн зі Звягеля Геннадій Свірщук.

Також розповідали, що 6 травня з полону повернувся воїн із Овруча Василь Стаднік.

7 травня Суспільне повідомило, що визволений з російської неволі 21-річний Денис Залізко з селища Головине Черняхівської громади на Житомирщині 6 травня після обміну військовополоненими заспівав свою улюблену пісню "Червона калина" у перші хвилини перебування на рідній землі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції
На початок