Визволений з російської неволі 21-річний Денис Залізко з селища Головине Черняхівської громади на Житомирщині 6 травня після обміну військовополоненими заспівав свою улюблену пісню "Червона калина" у перші хвилини перебування на рідній землі.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та розмістив відео.
У коментарі Суспільному мама воїна Марія Залізко розповіла, що її 21-річний син Денис 6 травня повернувся з російського полону. Вона не чула про нього нічого 1 рік і 2 місяці.
"Мені не дзвонив ні Координаційний штаб, ні Червоний Хрест, а одразу подзвонив сам мій син. Він пам'ятає мій номер телефона. "Мам, я живий, я в Україні, я тебе наберу", — сказав Денис з незнайомого номера і відключився. А потім я знайшла його в списках. Затим мені сказали, що він ще пізніше набере, бо їх повезли покормити, помитися. А вже після цього він мене набрав. Біля нього стояло дуже багато військовополонених. Вони запитали, чи я його дівчина. А він відповів: "Ні, це моя мама рідна. Це моє сонечко, рибочка, пташечка, яка витримала біль, не менший за мене". І мене це торкнуло, до сліз торкнуло. Я вдячна долі, що він все те витримав. Він — моя гордість", — сказала Марія Залізко.

Мама воїна розповіла, що Денис Залізко підписав контракт, коли проходив строкову службу.
"На таке його рішення вплинула смерть чоловіка моєї рідної сестри. Він загинув на війні. Денис сприйняв це близько до серця і підписав у 2023 році контракт. Він у мене патріот. У мене два хлопці, два сини, вони двійнята. Народилися семимісячними. Денис — з вагою півтора кілограма, зростом 42 сантиметри, а його братик Артем важив 2 кілограми, був 52 сантиметри. Я їх виховувала сама, без чоловіка, допомагали батьки. І я пишаюся своїми дітьми. Вони — смисл мого життя. Денис з дитинства був дуже активний. Любив співати. Брав участь у різних конкурсах", — розповіла Марія Залізко.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, Денис проходив строкову службу.
"Він прийняв присягу у Чернігові. А коли повномасштабне вторгнення почалося, то його перевели на Київ. Він "народився у сорочці", бо тоді, коли виїхав з Чернігова, то туди прилетіла ракета. А вже пізніше він підписав контракт і пішов захищати Україну", — повідомила мама воїна.

За словами Марії Залізко, у полон Денис потрапив у лютому 2023 року у селі Іванівське під Бахмутом.
"Коли він поїхав у Бахмут, то я ще з ним спілкувалася. Днів три-чотири спілкувалася. А 14 лютого у мене обірвався з дитиною мобільний зв'язок, коли він заспівав мені "Рідна мати моя". Я хотіла його розпитати, чи він щось поїв, як його справи, а були вибухи, зв'язок був дуже поганий. Ми не договорили. Я не спала декілька днів. А вже 23 лютого мені принесли сповіщення, що мій син зник безвісти. Через пів року після цього мені повідомили, що він у полоні. І я молилася, щоб він там все це витримав. І Бог мене почув", — розповіла Марія Залізко.
Денис Залізко брав участь у бойових діях у складі 28-ої окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Що відомо про обмін полоненими 6 травня 2025 року
В Україну 6 травня загалом повернули 205 захисників. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.
"Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", — написав Зеленський.
Серед звільнених — військові ЗСУ, зокрема Військово-морських, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Нацгвардії, Держприкордонслужби, повідомили на Facebook-сторінці Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Визволені оборонці захищали Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також це захисники з гарнізону Маріуполя.
За попередньою інформацією, 6 травня в рамках обміну з російського полону звільнили та повернули 11 воїнів із Житомирщини. Про це повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
6 травня Суспільне повідомляло, що під час обміну військовополоненими з російської неволі повернувся воїн зі Звягеля Геннадій Свірщук, 24-річний десантник з Чуднівської громади Кіріл Перець і воїн із Овруча Василь Стаднік.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp