Родички ув'язнених 77-ї колонії на Запоріжжі висловили обурення діями її керівництва

Родички ув'язнених 77-ї колонії на Запоріжжі висловили обурення діями її керівництва

Родички ув'язнених 77-ї колонії на Запоріжжі висловили обурення діями її керівництва
.

У Бердянську перед центральним входом до 77-ї виправної колонії матір одного з колишніх в’язнів цієї установи та дружина чоловіка, котрий відбуває там покарання зараз, висловили обурення порядками у колонії та діями її керівництва.

Вони також засудили можливе призначення керівника установи Максима Чукіна на посаду очільника Центрального управління Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, про що їм стало відомо від правозахисників. Жінок підтримали члени громадських організацій "Сармат" і "Кош".

Родички ув'язнених 77-ї колонії на Запоріжжі висловили обурення діями її керівництва

Матір засудженого, котрий відбував покарання у 77-й колонії Любов Романова каже: у колонії відбуваються жахливі речі -побої, здирництво, побиття людей ледь не до смерті. "Правозахисники допомогли мого сина витягти із цієї колонії за 4 місяці до його звільнення. Якщо б не вони, він взагалі залишився б без ніг. Його били так, що ноги почали гнити. Йому вже, напевне, треба було відрізати ноги. Його звідти вивезли, але, тим не менш, коли його супроводжували на етапі, адміністрація колонії йому погрожувала. Йому сказали, якщо щось розповіси, ми тебе дорогою закопаємо, зариємо", - каже Любов Романова.

Юлія Супрунчук, дружина чоловіка, котрий зараз відбуває покарання у колонії каже, що приїхала підтримати правозахисників, які вивчали ситуацію, підтримати засуджених, які там були, є чи будуть, та їхніх родичів. "Аби не допустити, щоб начальника цієї колонії підвищили. Ми вимагаємо його відставки. Щоб його покарали, щоб провели розслідування. Щоб було покарання по закону", - каже Юлія.

Журналісти Суспільного намагалися дізнатися позицію керівництва колонії стосовно звинувачень громадян, але охорона установи, посилаючись на те, що це режимний об’єкт, кореспондентів на територію не допустила та не зв’язалась з керівництвом. Наразі журналісти звернулись за коментарем до виконувачки обов’язків начальника відділу комунікацій із ЗМІ Державної кримінально-виконавчої служби Інни Попової, котра пообіцяла прокоментувати ситуацію 27 січня.

Що відомо

  • У серпні 2020-го року року Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню перевірив виправний заклад. Результати візиту моніторингової групи оприлюднені у звіті. Правозахисники заявили, що кількість ув'язнених, які не хотіли спілкуватися у цьому закладі була найбільшою серед усіх тюрем 47 держав членів Ради Європи. Такий випадок найбільш кричущий за 30 років перевірок.
На початок