Понад 200 "мінувань". Запорізькому псевдомінеру загрожує 8 років в'язниці

Понад 200 "мінувань". Запорізькому псевдомінеру загрожує 8 років в'язниці

Понад 200 "мінувань". Запорізькому псевдомінеру загрожує 8 років в'язниці
. pik.ua

Співробітники кіберполіції та СБУ затримали мешканця Запоріжжя, який здійснив понад 200 хибних повідомлень про замінування в Україні і за кордоном. Серед злочинних епізодів - понад двадцять "мінувань" школи №106 у Запоріжжі.

Як повідомляє Нацполіція, 18-річний місцевий мешканець систематично надсилав повідомлення до поліції та СБУ про мінування різних об’єктів як в Україні, так і за кордоном. У СБУ зазначають, що "анонімний терорист" отримував за замовлення винагороду.

Задля того, аби замести сліди, псевдомінер використовував засоби для забезпечення анонімності під час підключення до Інтернету, а також поштові сервіси, які на його думку унеможливлювали викриття. Загалом використовувалося понад  35 електронних скринь.

Псевдомінер повідомляв про замінування навчальних закладів, торгівельних центрів, палаців культури, держустанов та приватних домоволодінь. Як підтвердила голова відділу комунікації Нацполіції Запорізької області Олена Лебединська, саме затриманий запоріжець понад 20 разів повідомляв про мінування місцевої школи №106 з вересня по листопад 2020 року.

На кожне повідомлення юнака оперативно реагували поліцейські, аби попередити можливу загрозу безпеці громадян, жодне з них не знайшло підтвердження. 

В ході обшуків за місцем проживання фігуранта правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які використовувалися у протиправній діяльності. 

Зловмиснику оголошено про підозру за ч. 2 ст. 259Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. Кримінального кодексу України. Фігуранту загрожує до восьми років позбавлення волі. 

На початок