У Запоріжжі правоохоронці за тиждень відреагували на 82 виклики про домашнє насильство

У Запоріжжі правоохоронці за тиждень відреагували на 82 виклики про домашнє насильство

У Запоріжжі правоохоронці за тиждень відреагували на 82 виклики про домашнє насильство
. Фото: УНІАН

У Запоріжжі продовжують свою роботу мобільні групи з реагування на факти домашнього насильства. За період з 18 по 24 січня працівники мобільних груп відреагували на 82 повідомлення, пов’язані з домашнім насильством.

За результатами проведеної перевірки 16 правопорушників притягнули до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства за ст. 173-2Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування. Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, під час відпрацювання викликів, працівники поліції заповнювали форму оцінки ризиків, на підставі якої прийняли рішення щодо винесення термінових заборонних приписів. У цей час порушнику забороняється вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи, а також будь-які контакти з нею. За вказаний період працівники мобільних груп винесли 20 таких приписів.

Так, 24 січня, 18-річний хлопець, який мешкає у Комунарському районі міста Запоріжжя, звернувся на лінію "102" по допомогу. Молодик розповів, що вітчим, який перебуває в стані алкогольного сп’яніння, б’є членів родини. На місце пригоди була направлена мобільна група з реагування на факти домашнього насильства. За результатом відпрацювання на порушника 1989 року народження працівники поліції склали адміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП та винесли терміновий заборонний припис терміном на 10 діб. 

А в Олександрівському районі чоловік під впливом оковитої вчинив психологічне та фізичне насильство відносно своєї цивільної дружини в присутності неповнолітньої дитини. Відносно порушника також склали адміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП та винесено терміновий заборонний припис терміном на 10 діб. 

Усім учасникам конфліктів поліцейські роз’яснили норми чинного законодавства щодо недопущення вчинення домашнього насильства.

Що відомо

  • В Запоріжжі волонтери благодійного Фонду «ІМПУЛЬС UA» розпочинають реалізацію нового соціального проєкту у Запорізькому регіоні – разом із організацією "ООН Жінки в Україні". У рамках проєкту десять учасників створюватимуть й поширюватимуть серед молоді інформаційні матеріали про проблему домашнього і гендерно зумовленого насильства.
На початок