У Запорізькій області на 10 тисяч населення припадає 28-29 лікарів. Відповідний показник є одним із найменших в Україні.
Про це сьогодні, 24 лютого, повідомили у пресслужбі Запорізької обласної державної адміністрації (ЗОДА).
Зазначається, що проблему забезпечення медичними та фармацевтичним фахівцями за круглим столом обговорили представники міської та обласної влади, науковці та керівники медзакладів Запоріжжя.
"Не вистачає не тільки лікарів та медсестер, але й фармацевтів-провізорів. Потрібні рішення на загальнодержавному рівні. А для прифронтових регіонів, які найбільше страждають від війни – таких, як Запоріжжя, Херсон, Харків – необхідні додаткові програми підтримки", — зазначив ректор Запорізького державного медико-фармацевтичного університету (ЗДМФУ) Юрій Колесник.

Представники обласної та міської влади, провідні науковці та керівники медзакладів Запоріжжя за "круглим столом" у ЗДМФУ, 24 березня 2025 рік. ЗОВА
За словами очільника ОДА Івана Федорова, нині у Запоріжжі триває реконструкція травматологічного корпусу однієї з лікарень та заплановане будівництво нової сімейної амбулаторії:
"Ми, зі свого боку, робимо все для розвитку медичної інфраструктури в регіоні, щоб вже зараз лікарі, а в майбутньому – й випускники медуніверситету, мали змогу працювати в комфортних умовах на сучасному обладнанні".
Що відомо про реорганізацію медичних закладів у Запорізькій області
- 27 листопада 2024 року в коментарі Суспільному адвокатка Ірина Коломоєць зазначила, що більша частина працівників Запорізької міської лікарні №10 залишаться без роботи внаслідок реорганізації медзакладу та приєднання до Запорізької міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. Працівники 10-ї лікарні подали позов до суду, щоб скасувати реорганізацію — детальніше про позицію сторін ми розповідали у нашому ексклюзиві.
- 18 липня 2024 року очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров повідомив, що 95% працівників Запорізького регіонального протипухлинного центру погодились вступити до нової структури у рамках припинення та приєднання центру до Запорізької обласної клінічної лікарні.
- 10 липня 2024 року Суспільне повідомляло, що після отримання доган з Запорізького регіонального протипухлинного центру були звільнені: медичний директор, його помічниця та ще 4 працівники. Загалом з протипухлинного центру станом на 10 липня звільнилися за власним бажанням чи були звільнені через догану близько 50 співробітників.
- 31 травня 2024 року Суспільне повідомляло, що співробітники Запорізького пологового будинку №9 три місяці не отримують зарплату. Медична директорка закладу Олена Пейчева пов'язувала відсутність фінансування тим, що пологовий перебуває у стадії реорганізації та приєднання до Запорізького пологового будинку №4.
- 8 травня 2024 року заступниця голови Запорізької ОДА Наталія Будяк повідомила, що у Запорізькій області планували приєднати регіональний протипухлинний та кардіологічний центри до обласної клінічної лікарні. Також планували створити обласний центр матері та дитини, об'єднавши три спеціалізовані установи. Водночас тоді Будяк зазначала, що посадовці не будуть скорочувати персонал лікарень.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube