Катерина Бутенко — переселенка з тимчасово окупованого Бердянська. Дівчинка переїхала до Запоріжжя навесні 2022 року і незабаром знайшла тут своє кохання — земляка, який нині боронить Україну на фронті. Разом пара переїхала до Краматорська, аби більше часу проводити разом попри постійні обстріли та небезпеку.
Про історію кохання двох бердянців, котрих звела війна — у матеріалі Суспільного.
Катерина Бутенко — переселенка з тимчасово захопленого Бердянська на Запоріжжі. Після двох місяців окупації дівчинка евакуювалася до обласного центру, намагаючись налагодити своє життя на новому місці.

Наприкінці 2022 року дівчина познайомилася з одним хлопцем і незабаром вирішила з ним зустрілися. Як виявилося, доля звела її із земляком — теж бердянцем, який був у Запоріжжі:
"Ми познайомились на платформі для знайомств 21 грудня. В цей же день він запропонував зустрітися, але я відмовилася. Потім цілий тиждень в нас не виходило зустрітися. Наша зустріч відбулася в торговому центрі, коли я просто сказала: "Так, я буду в такий час там, якщо ти встигнеш — зустрінемось, якщо ні — значить ні, не доля". Але він встиг, ми зустрілися і з того часу все почалося".

З'ясувалося, що хлопець — оператор БпЛА 12 бригади Національної гвардії України на псевдо "Рамас". Боєць боронив Запорізький напрямок, нині воює на Донецькому відтинку фронту, тому закохані майже не мали змоги провести час разом, поділилася дівчина:
"Міг зникати від двох діб до шести. Ми не спілкувалися ні онлайн, ні по відеозв’язку. Єдине, що ми могли робити, — це поки немає інтернету я йому пишу повідомлення, а він пише мені. Коли з’являється інтернет ці всі повідомлення приходять і ви їх читаєте".

Аби хоча б трохи провести час разом, закохані намагалися бачитися у прифронтових Краматорську чи Слов'янську — втім ці зустрічі були недовгими, розповіла Катерина:
"Я до нього іноді їздила, але це було дуже рідко: один раз на місяць чи на три місяці. Більшість часу ми спілкувалися так, онлайн, тобто переписування, іноді дзвінки, але максимально короткі. Їздила в Слов’янськ, Краматорськ, коли він був на навчаннях в Київ, їздила до нього. Максимум це було 2-3 дні. Мінімум день, або навіть пів дня".

У Запоріжжі закохані бердянці познайомились — у цьому ж місті і одружилися навесні 2024 року. Втім, як розповіла Катерина, все відбулося швидко та несподівано — у родинному колі:
"Батько отримав важке поранення і тоді я побачила свого чоловіка з іншої сторони. Тому що він з позиції зірвався, приїхав до мене в Запоріжжя заспокоювати мене. Ми прийшли в лікарню і перше питання батька: "Ну що, коли одружитеся?". В нас не було великого весілля, ми вирішили, що зробимо весілля в Бердянську. Тут був просто розпис з найближчими".

Вже незабаром після одруження Катерина переїхала із Запоріжжя до Краматорська, аби частіше бачити чоловіка — попри постійні обстріли та небезпеку дівчина залишається в місті якомога ближче до коханого. Тут молода сім'я має змогу проводити більше часу разом:
"Переїхала в Краматорськ, з’явилося більше можливості. На крилах кохання скажімо так. Він деякий час на позиціях і деякий час він в роботі, але ми можемо бачитись. Тобто він приходить додому, ми спілкуємось, бачимось і далі він вирушає знову на роботу. Для мене вибухи в Краматорську, перша думка з’являється: "Як там люди?" Тобі страшно за нього, щоб в нього не було там прильотів".


Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube