Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ввела персональні санкції щодо низки осіб, зокрема, проти Євгена Горлачова, який причетний до викрадення росіянами колекції скіфського золота з Мелітопольського міського краєзнавчого музею.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій з посиланням на рішення РНБО.
Так, рада нацбезпеки та оборони ввела персональні санкції проти 18 осіб з подвійним громадянством, зокрема проти директора псевдомузею Євгена ГорлачоваГромадянин України та РФ, засуджений в Україні за колабораціонізм за ч.7 ст.111-1 ККУ. Один з керівників російського добровольчого бойового батальйону імені Судоплатова. Депутат від "Єдина Росія" в псевдопарламенті Запорізької області, який передав росіянам інформацію про місце зберігання скіфського золота з колекції Мелітопольського міського краєзнавчого музею.

Що відомо про викрадення скіфського золота з Мелітопольського краєзнавчого музею
- 28 квітня 2022 року Суспільне повідомляло, що військові РФ, захопивши Мелітопольський міський краєзнавчий музей, вивезли скіфське золото, яке археологи виявили у 50-х роках минулого сторіччя;
- 29 квітня 2022 року у коментарі Суспільному тодішній очільник департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Владислав Мороко повідомив, що колекція скіфського золота з Мелітопольського музею є лише копією;
- 10 травня 2022 року Офіс генпрокурора України розпочав розслідування за фактом викрадення військовими РФ національних цінностей України з музею в окупованому Мелітополі. Тоді йшлось про колекцію скіфського золота;
- 1 листопада 2023 року в Одеській національній науковій бібліотеці повідомили, що доля експонатів окупованого Мелітопольського краєзнавчого музею, зокрема й скіфського золота, невідома.
Більше про колекцію скіфського золота з Мелітопольського краєзнавчого музею
У 1954 році у скіфському кургані в Мелітополі виявили старовинне скіфське золото. Тоді старожитності намагалися вивезти в Ермітаж, але українські археологи добилися того, щоб їх зберігали в Україні. Значна частина золотих монет і прикрас з цієї знахідки експонувалася у Мелітопольському краєзнавчому музеї.



Раніше Суспільне повідомляло, що Національний музей історії України продемонстрував сережки із зображенням скіфської богині, які були знайдені у 1982 році на кургані поблизу Великої Знам'янки Запорізької області.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube