Перейти до основного змісту
Окупанти планують провести конкурс на встановлення МАФів у Бердянську задля додаткового контролю бізнесу — МВА

Окупанти планують провести конкурс на встановлення МАФів у Бердянську задля додаткового контролю бізнесу — МВА

18 лютого окупаційна влада тимчасово захопленого Бердянська Запорізької області проведе конкурс на встановлення тимчасових торгових точок. Втім, це не стосується МАФів, які належать самопроголошеному очільнику міста Олександру Сауленку.

Про це сьогодні, 20 січня, повідомили в Telegram-каналі Бердянської МВА.

Зазначається, що у тимчасово захопленому Бердянську окупанти проведуть конкурс для створення додаткового впливу на бізнес у місті:

"Для участі у незаконному "конкурсі" потрібно надати повний пакет документів окупаційній адміністрації, включно з реєстрацією в російських податкових органах. Така "легалізація" бізнесу окупантами — це спроба закріпити свій контроль над економікою міста та створити видимість "нормального життя" на захопленій території", — йдеться у повідомленні.

Поза тим, у такому конкурсі не будуть брати МАФи, які належать Олександру Сауленку — очільнику Бердянська при окупантах, якого заочно засудили за державну зраду та колабораціонізм.

Що відомо про Олександра Сауленка

Олександр Сауленко — бердянський підприємець, засновник ТОВ "Азов буд партнер" та "Бердянська керуюча компанія".

Здобув освіту за спеціальністю "будівництво шахт і споруд", працював за фахом на Донеччині, перебував на заробітках в РФ. У 2020 році балотувався до Осипенківської сільської ради Бердянського району від політичної партії "За майбутнє" втім обраний не був. До повномасштабного вторгнення чоловік керував районною організацією "Союзу Лівих Сил", діяльність якої призупинили у березні 2022 року.

Навесні 2022 року Олександр Осауленко став міським головою Бердянська при окупаційній владі. У квітні того ж року йому повідомили про підозру у колабораційній діяльності.

У серпні 2022 року Служба безпеки України повідомили про підозру Олександру Осауленку у незаконному вивезенню понад 650 тисяч тонн зерна з ТОТ України.

У вересні 2022 року працівники СБУ повідомили Олександру Осауленку підозру про організацію псевдореферендуму на ТОТ Півдня України. У жовтні того ж року розпочався заочний суд над чоловіком.

У березні 2023 року Жовтневий районний суд Запоріжжя заочно визнав Олександра Сауленка винним у державній зраді та колабораціонізмі. Йому призначили 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна та на 10 років позбавили права обіймати керівні посади.

У липні 2023 року у тимчасово окупованому Бердянську Олександр Сауленко очолив відкрите "військово-історичне товариство". Влітку 2024 року чоловік підписав постанову про перейменування майже 70 вулиць у місті.

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок