Майже три роки дитяча залізниця у Запоріжжі закрита для відвідувачів. Її рухомий склад та локомотиви вивезли до інших регіонів, а діти навчаються лише онлайн.
Який нині має вигляд найдовша дитяча залізниця України — бачили кореспонденти Суспільного.

Раніше Запорізька дитяча залізниця щоденно приймала понад сто людей. Нині ж, з початком повномасштабного вторгнення, вхід сюди закритий, розповів регіональний представник Придніпровської залізниці Сергій Швець:
"З 2022 року було призупинено рух поїздів на Запорізькій дитячій залізниці. Так, як ми живемо в зоні, яка наближена до зони бойових дій, це було зроблено виключно для безпеки пасажирів".


На дитячій залізниці — одна станція та сім платформ, депо та лабораторний корпус із навчальними класами, зазначив її керівник Михайло Черненький:
"Лабораторний корпус, депо — цього ще не було на початку (1972 рік — ред.), це вже з'явилося пізніше. На початку була колія два з половиною кілометри і розвиток колії на станції "Південна". Потім було побудовано колію протяжністю вісім кілометрів, яка проходить в мальовничому місці навколо Гребного каналу і є найдовшою колією в Україні".



На території дитячої залізниці також є акваріумна зона та зимовий сад, за яким доглядають.






До 2023 року на дитячій залізниці функціонував зоокуток, але тварин евакуювали до Львова:
"У нас тут були і ведмеді, і лебеді і страуси і поні, але після початку повномасштабної війни вирішили їх вивезти. Адже тварини переносять обстріли гірше ніж люди. І… ну просто неможливо було їх тут тримати", — розповів Михайло Черненький.


Також вивезли і локомотиви, рухомий склад та пам'ятник паровозу. Після ремонту їх планують використовувати на інших вузькоколійках на Київській, Львівській та Гайворонських залізницях:
"У вересні минулого року після ракетного обстрілу було пошкоджено два пасажирські вагони саме цієї вузькоколійки. Тому було прийнято рішення щодо тимчасової передислокації рухомого складу, виключно для його збереження. Їм проведуть планові технічні обслуговування, певні види ремонту і для того, щоб їх зберегти їх, можливо, будуть там використовувати. Після стабілізації ситуації весь рухомий склад буде повернуто на Запорізьку дитячу залізницю", — зазначив Сергій Швець.


Навчання учнів Запорізької дитячої залізниці нині виключно в онлайні, практичні ж навички діти здобувають у Києві, Дніпрі та Львові:
"Ми даємо дітям не тільки залізничні професії, ми також даємо їм основи екології, основи комунікацій і керівництва, є гурток залізничного моделювання. На початку війни багато дітей роз'їхались, багатьом батьки через небезпеку заперечували, але згодом ми відновили кількість дітей. Всього на сьогодні навчається 620 учнів", — розповів Михайло Черненький.



За словами керівника, за підтримки міжнародних гуманітарних організацій планують облаштувати укриття — аби учні навчалися очно. Через чинну ситуацію на залізниці довелося скоротити штат. Та попри нинішній стан речей працівники з нетерпінням чекають моменту, коли знову зможуть відкрити двері для своїх маленьких відвідувачів.

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube