Прокурори Запорізької області зустрілися з засудженими Бердянської колонії №77

Прокурори Запорізької області зустрілися з засудженими Бердянської колонії №77

Прокурори Запорізької області зустрілися з засудженими Бердянської колонії №77
. Фото: УНІАН

Прокурори Запорізької області зустрілися з засудженими ДУ "Бердянська виправна колонія (№ 77)". Про це повідомили у відомстві.

Прокурори Запорізької області вислухали звернення засуджених та пообіцяли провести перевірку щодо піднятих питань. "На особистий прийом звернулися усі бажаючі з питаннями, які стосувалися окремих положень кримінального та кримінального процесуального законодавства України, законності вироків, умовно-дострокового звільнення," - повідомляють у прокуратурі. За усіма зверненнями засуджених обіцяють провести ретельну перевірку.

Також зазначається, що прокуратура тримає на постійному контролі дотримання прав людини в місцях позбавлення волі. Зокрема, було звернуто увагу на забезпечення в установі якісного гарячого харчування, побутових умов для засуджених, їх дозвілля та умов праці.

Як відомо, у серпні поточного року Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню перевірив виправний заклад. Результати візиту моніторингової групи оприлюднені у звіті.

Головною метою візиту був огляд поводження з особами, які перебувають у пенітенціарних установах. Ще одна мета візиту - з'ясувати чи реагує влада на скарги, які подають ув'язнені на поведінку персоналу закладів позбавлення волі. Працівників Європейської делегації збентежило те, що в 77-й колонії багато ув'язнених не хотіли спілкуватися. Правозахисники заявили, що кількість ув'язнених, які не хотіли спілкуватися у цьому закладі була найбільшою серед усіх тюрем 47 держав членів Ради Європи. Такий випадок найбільш кричущий за 30 років перевірок.

Втім, делегація Європейського комітету зібрала достатньо інформації, щоб зробити висновок про реальну ситуацію у колонії № 77. Комітет рекомендував владі України звернути увагу на цю проблему та недопустити насилля щодо людей, які відбувають покарання.

На початок