Запорізькі волонтери розробили та запустили у виробництво новий дрон-перехоплювач "AIR", який здатен у повітрі шукати, наздоганяти та знищувати російські безпілотники-коригувальники. Новий БПЛА вже активно застосовують на Запорізькому, Донецькому та Харківському напрямках.
Як працює дрон — дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Дрон-перехоплювач "AIR"може підійматися заввишки 10 км і долати відстань у 13 км. Він переносить снаряд вагою до 2,5 кілограмів. Але для знищення російського розвідувального крила вистачає і 300 грамів, каже пілот на позивний "Перлік":
"Це уламковий снаряд. Ми підлітаємо безпосередньо до російського крила і з пульта робимо дистанційний підрив. Тобто кнопочкою натискаємо – дрон вибухає безпосередньо біля крила, і уламками пошкоджується крило. І воно падає".
"Перлік" розповідає: керує дроном за допомогою цифрових окулярів. БПЛА зроблений на базі FPVвид безпілотних літальних апаратів, керування якими здійснюється за допомогою FPV-пілотування. Під цим терміном мають на увазі швидкісні FPV-квадрокоптери, перетворені на дрони-камікадзе або дрони-бомбардувальники, шляхом встановлення бойової частини чи пристрою для скидання боєприпасів, але з використанням потужніших батарей та камер. Також в керуванні "AIR" чутливіший. З ним пілот вже досяг неабияких результатів:
"Було збиття розвідувального камікадзе РФ– це дрон “Молнія”. Він летить на висоті близько 4,5-5 км, і "AIR" його знищив. Це дуже гарні результати, тому що російські військові дуже рідко застосовують цей дрон. Його характеристики дуже потужні, і "AIR" зміг його вразити".
За словами заступника директора зі стратегічних комунікацій Центру досліджень безпілотних систем Рудольфа Акопяна, дрон здатний виявляти цілі на відстані до 1,5 км:
"Цей дрон дає можливість осліпляти російську розвідку, не дає можливість корегування і виявлення цілей".
У масовому виробництві дрон-перехоплювач лише два місяці та вже активно працює на Запорізькому, Донецькому та Харківському напрямках, розповідає Рудольф Акопян.
"Велика кількість розвідувальних дронів літають над містом, над ЛБЗ, висять і корегують. На той момент для нас це було щось недосяжне. Але потрохи-потрохи, ми його зробили. Дуже багато шишок набили, поки все випробовували. Зараз я можу чітко сказати, що він один з найкращих зенітних ПВО-шних, які працюють в Україні".
З початком використання дронів армія РФ стала суттєво рідше застосовувати свої БПЛА-розвідники, зазначив Рудольф Акопян:
"За два місяці ми їх виготовили понад 500 штук. Є вже підтверджені відео уражень. Понад 25 підбитих саме нашими дронами російських цілей. Взагалі статистика дуже велика – понад 200 за два місяці".
Рудольф Акопян каже: нині працюють над покращенням своєї розробки. Й паралельно над виготовленням антишахедного дрона-ППО.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube