У Запоріжжі працює Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, релокувана з тимчасово окупованої території. Торік вона відновила роботу.
Як нині працює медзаклад та які послуги там надають – дізнавалося Суспільне.
Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування відновила свою роботу торік – до медзакладу повернулися і пацієнти, і лікарі, розповідає сестра-господиня Світлана Тараненко:
"Лікарів десь близько 20 працює. Невропатолог, ендокринолог, гінеколог – у них по 7,8, 10, а інколи й по 12 пацієнтів на день. У нас робочі місця з’явилися нові. Люди з Токмака дуже довго шукали нашу лікарню. І коли з’явилося оголошення, що ми релокувалися, потихеньку почали приходити до нас. Вони бачать рідні обличчя лікарів, знають, що до них ставляться дуже гарно, можуть пройти обстеження, яких потребують".
Однак, аби відновити роботу лікарні в Запоріжжі, довелося стикнутися із труднощами. Медики, які виїхали з окупації, понад півтора року не отримували зарплатню. Тож довелося колективно позиватися до суду, щоб виплатили заборгованість. Паралельно з судовими засіданнями медпрацівники приводити до ладу приміщення, розповідає Світлана Тараненко:
"Це було дуже важко. Минуло дуже багато часу, щоб лікарню заново запустити. Приміщення було в дуже поганому стані, ми його прибирали, наводили порядки. Потім почали облаштовувати кабінети. Завозилось обладнання – починаючи від стільців, столів та інше".
Нині в лікарні працюють нові спеціалісти, розширили перелік медичних послуг та встановили нове обладнання, каже Світлана Тараненко:
"Аналізи, що можна зробити за кошти, у нас робляться безплатно. Прийом лікаря, який в інших лікарнях платний, у нас він безплатний. Ми надаємо послуги безоплатно. Не тільки нашим токмачанам, приходять і місцеві".
"Я вдячна, що я змогла повернутися на свою роботу улюблену. За те, що я працюю на таких приладах, яких я не мала раніше", – каже Світлана Зайченко, фельдшерка-лаборантка.
Тетяна Гончарова – вимушена переселенка з селища Нове, що поблизу Токмака. Жінка хворіє на цукровий діабет та протягом 12 років відвідувала ендокринолога в Токмацькій лікарні, однак з початку повномасштабного вторгнення на півтора року залишилася без медогляду:
"Там взагалі ніяк з медициною. Там не було ендокринолога, ні до кого було звернутися взагалі. Я ні до кого не ходила. Я просто сиділа вдома, купувала ліки, які були".
Нині жінка змогла повернутися до своєї лікарки, не треба відновлювати медичні записи та результати обстежень, розповідає Тетяна:
"Ми навіть обнялися з нею. Так раді були одна одній".
Що відомо про ситуацію із зарплатою медиків Токмацької лікарні, які виїхали з окупації
- У серпні 2023 року стало відомо, що медикам Токмацької багатопрофільної лікарні, які виїхали з окупації, понад півтора року не платили зарплатню. Тоді адвокатка Ірина Коломоєць почала підготовку до судового позову аби стягнути заборговану працівникам заробітну плату.
- 12 січня відбулося засідання суду у справі колективно позову 15 працівниць Токмацької лікарні щодо виплати заробітної плати за час вимушеного простою. Під час судового засідання представник Токмацької багатопрофільної лікарні — адвокат Максим Семенов зазначив, що заперечує вимоги позивачів, бо вважає їх не обґрунтованими.
- 24 січня у Хортицькому районному суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі 15 медиків Токмацької багатопрофільної лікарні, які виїхали з окупації. Вони вимагали визнати факт вимушеного простою та виплатити їм заборгованість із зарплатні.
- У квітні згідно з рішенням суду працівникам виплатили середній заробіток за час простою, а також компенсували судові витрати.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube