У Національному заповіднику (НЗ) "Хортиця" розробили відеоекскурсії по "Запорізькій Січі" жестовою мовою. Для того, аби переглянути відеозапис необхідно просканувати QR-код. Така ініціатива дозволить людям з порушенням слуху дізнатися більше про історію козаків.
Детальніше про нові відеоекскурсії на "Запорізькій Січі" — у матеріалі Суспільного.
На території історико-культурного комплексу "Запорізька Січ" — на вході та у куренях — встановили шість табличок з QR-кодами. На них розміщенні посилання на відеоекскурсії жестовою мовою, розповіла завідувачка інформаційно-видавничого відділу НЗ "Хортиця" Анна Головко:
"Ми зараз знаходимося в будинку кошового отамана. Це один з найулюбленіших нашими відвідувачами туристичний об'єкт комплексу "Запорозька Січ". Для того, щоб людина з порушеннями слуху могла самостійно дізнатися про нього, є такий QR-код. Його треба просканувати та перейти за посиланням".
Постійним відвідувачем "Запорізької Січі" є Дмитро Стрельченко — виконуючий обов'язки голови обласної організації "УТОГУкраїнське Товариство Глухих (Всеукраїнська громадська організація людей з порушеннями слуху)". Чоловік розповів: завдяки таким відеоекскурсіям може більше дізнатися про улюблене місце:
"Дуже чудова екскурсія. Це моє улюблене місце — Січ. Кожного року по два-три рази можу сюди приходити. Це дуже корисно. І якби без перекладача можна по цьому QR-коду бачити все, там є переклад. Все тут підходить, все подобається, це історія".
Для створення відеоекскурсій "Чути очима, бачити серцем", працівники НЗ "Хортиці" консультувалися людьми з проблемами слуху, аби темп та переклад були комфортними для сприйняття:
"Це третя екскурсія для Українського товариства глухих. Ті, відео, які розроблялися, вони розроблялися спеціально з урахуванням темпу, який потрібен для начитування, перекладу, саме, щоб це був переклад українською жестовою мовою. Тобто ми спілкувалися, отримували консультації", — зазначила Анна Головко.
Сама ж реалізація інклюзивного проєкту зі створення відеоекскурсій жестовою мовою стала можлива завдяки грантовим коштам. Такі відео роблять відвідування "Запорізької Січі" доступними для людей з порушеннями слуху:
"У нас є співробітник, який постійно знаходиться на вході до історико-культурного комплексу "Запорозька Січ", який розуміє і може відповісти українською жестовою мовою, але ідея була саме в тому, щоб зробити комплекс доступним. За допомогою хакатону, на якому ми отримали невеликий грант у 1000 євро, ми змогли реалізувати цей проєкт — були створені відеоекскурсії українською жестовою мовою", — пояснила Анна Головко.
Надалі команда НЗ "Хортиця" хоче створити ще один QR-код для людей, які мають порушення слуху та не знають жестової мови. Така відеоекскурсія матиме субтитри. Окрім цього у заповіднику нагадали: вхід для людей з інвалідністю на територію "Запорізької Січі" є безоплатним.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube