Будинки жительок Запоріжжя Катерини Данильченко та Зореслави Бланк зазнали руйнувань внаслідок обстрілів міста армією РФ 29 вересня та 10 жовтня. Нині жінки не можуть розпочати оформлення виплат за програмою єВідновлення, адже документи — не приймають.
Родина Катерини Данильченко втратила житло внаслідок обстрілу Запоріжжя 29 вересня. Дівчина розповідає: будинок, де мешкала її бабуся разом зі своїм сином та його родиною, повністю зруйновано. Та отримати компенсацію і розпочати його відновлення — не можуть. Адже бабуся — власниця будинку, через атаку РФ потрапила до реанімації.
"Всі закривають перед нами двері, адже потрібна тільки власниця. Ми намагалися зробити довіреність. Юристів я викликала в лікарню, щоб вибити оцю бумажку про те, що вона в реанімації лежить. Бо в ЦНАПі нам казали принесіть документ, що вона в лікарні без свідомості. Я вибила цей папірець. Але тепер вони все одно кажуть “приводьте бабусю”.
Зореслава Бланк, власниця пошкодженого будинку, вже третій тиждень ліквідовує наслідки обстрілу, що стався 10 жовтня, власними силами. В її будинку розбите подвір’я, понівечений дах та побиті уламками стіни. Жінка каже: досі не може розпочати оформлення виплат за програмою єВідновлення, адже документи — не приймають.
"Все впирається в те, що в мене півбудинку. Я хозяйка тільки півбудинка, треба хазяін другого півбудинку, а мій хазяїн — за кордоном. В Дії подаю заявку. А там пишуть — “ми не бачимо вашого співвласника”. От в ЦНАП пішла, теж, потрібен тільки співвласник".
Зореслава каже: разом із сусідкою звернулися до власника будинку, аби той оформив на них довіреність. І лише з нею жінки зможуть оформити компенсацію. Втім, скільки часу доведеться чекати — невідомо, говорить Зореслава.
Адвокат Дмитро Гладкий пояснює: якщо власник самостійно не може подати заявку на компенсацію за програмою Євідновлення — є кілька способів домогтися відшкодування.
"Якщо буде встановлена недієздатність, а недієздатність встановлюється лише судом по спеціальній процедурі, то в даному випадку в праві розпоряджатись майном — судом призначений опікун. Якщо померла — то тут треба дочекатись, коли приймуть спадщину особи, які на неї розраховують".
Дмитро Гладкий каже: також власник може оформити нотаріальну довіреність на іншу людину, яка зможе оформити необхідні документи.
"Коли у майна декілька власників. В даному випадку буде заявник — один з власників, який буде безпосередньо займатись цим питанням. Але треба також згода інших співвласників. Якщо такої згоди немає — то лише шляхом переговорів, або можливо змусити через суд".
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube