У Запоріжжі окружний адміністративний суд зобов'язав власника маєтку Йоганна Леппа укласти охоронний договір на відповідний об'єкт культурної спадщини, адже маєток тривалий час знаходився без належного нагляду.
Про це сьогодні, 15 жовтня, повідомили в пресслужбі Запорізької обласної прокуратури.
"Прокурори встановили, що будівля протягом тривалого часу залишалася без належної правової охорони через бездіяльність її власника. Нині рішення виконано, укладений охоронний договір на особняк Йогана Леппа, сприятиме збереженню та відновленню вказаного об’єкту культурної спадщини", — йдеться в повідомленні.
Раніше Суспільне повідомляло, що 5 червня, депутати Запорізької міської ради під час чергової сесії ухвалили рішення щодо оптимізації 14 навчальних закладів у обласному центрі. Зокрема, школа №81, яка функціонувала в місті майже 130 років, припинила своє існування шляхом приєднання до гімназії №86.
Більше про особняк Йоганна Леппа
Господарем особняка був Йоганн Лепп старший онук Пітера Леппа – засновника Хортицького заводу землеробських машин і знарядь в колонії Шенвізе. Йоганн керував компанією до 1918 року, був успішним промисловцем, меценатом, членом будівельної комісії Олександрівської (колишня назва Запоріжжя) міської управи та почесним громадянином міста.

Остаточно закрили концерн "Лепп, Вальман і Копп"більшовики. Родина Леппів емігрувала до Пруссії (королівство, що охоплює землі сучасних Німеччини, Польщі та РФ). У 1920 роки їх заводи були націоналізовані радянською владою.

Особняк поєднує в архітектурному рішенні риси різних стилів: цегляного, німецького югендштилю й одного з напрямів модерну. Окрім вітальні, спалень, кухні в будинку були влаштовані комори, пральня, приміщення для інженерного устаткування. У підвал вели зручні внутрішні сходи.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber