Танкісти 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади нині боронять Запорізький напрямок. Зокрема, в одному з підрозділів бригади виконує бойові завдання екіпаж модернізованого танку Т-72, який використовують для підтримки піхоти та ураження позицій армії РФ.
Як воюють танкісти — дізнавались кореспонденти Суспільного.
Нині на озброєнні у 128 окремої гірсько-штурмової бригади є радянський танк Т-72, але з українською модифікацією. Під сучасну війну його обладнали металевою решіткою згори, аби захистити екіпаж та саму машину від дронів, розповів командир танку на псевдо "Піфагор":
"Будь-який з Т-72 може працювати як і на прямому (наведенні, — ред.), так і на закритих позиціях. На прямому краще українська модифікація, в них краща броня, вже стоїть, танк безпечніший і надійніший", — розповів "Піфагор".
Для ураження цілей на Т-72 використовують різні снаряди: кумулятивні та уламково-фугасні. Окрім цього, вогонь можна вести й з кулемета зсередини, розповів командир танкової роти на псевдо "Алмаз":
"Уразити особовий склад, то більше залучаємо уламково-фугасний. Більший розліт осколків, а кумулятивний більш на техніку і на бліндажі й таке все інше", — пояснив "Алмаз".
Нині для танків найстрашніше — це російські безпілотники. Тому танкісти працюють із закритих позицій, пояснив "Піфагор"
"В той момент в танку там не дуже весело, коли над тобою дрон летить і не знаєш, що він може з тобою зробити. Дуже небезпечно близько під'їжджати через те, що РФ часто і багато використовує безпілотники, "Ланцети" і всю номенклатуру свого льотного арсеналу. Якщо, наприклад, виїжджає десь працювати танк на пряму — це пріоритетна ціль для росіян і вони в першу чергу намагаються його знищити".
Також Т-72 використовують для відбиття штурмових дій російської армії, розповів "Алмаз":
"РФ наступає живою силою, без техніки й працюємо безпосередньо по солдатах РФ. Спочатку літа був період, коли росіяни почали інтенсивно наступати, потім зрозуміло, коли ми почали по росіянах активно працювати, ця інтенсивність почала з часом падати. Через те падати, що армія РФ не мала успіхів на напрямку".
Нині в російській армії вибирають в оператори дронів колишніх танкістів, тому що ті знають як знищити відповідну техніку, зазначив "Чайка":
"Вибирають людей, які не можуть в танку працювати, наприклад, контужені, биті, травмовані, а їм простіше, наприклад, працювати з дроном. От у них на цьому логістика дуже напрацьована. Підбирають людей таких, що знають тонкі та слабкі місця машини".
Однак, попри оборонні позиції танкістів та активне застосування дронів, роботи менше не стало, адже танкісти й досі незмінна підтримка піхоти, підсумував "Алмаз".
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber