У Запоріжжі 12 медзакладів планують обладнати енергогенерувальними установками, щоб запобігти їх відключенню під час знеструмлень світла. Зокрема, в комунальному закладі "Міська дитяча лікарні №5" встановили модульну котельню, яка працюватиме на дровах та брикетах.
Як лікарня готується до зими — дізнавались кореспонденти Суспільного.
У дитячій лікарні встановили три дизель-генератори та модульну котельню, що дозволить надавати допомогу пацієнтам безперервно, розповіла директорка КНП "Міська дитяча лікарня №5" Ірина Кулєш:
"І оперативні втручання і діаліз зупиняється, реанімаційні, два відділення, де дітки на штучній вентиляції легень і все це від світла. Тому, на жаль, були відключення, але не більше ніж добу. Після обстрілів, якщо це травма, хірургічна патологія то везуть в обласну дитячу лікарню. Якщо це територіально ближче до нас, знаходиться в Хортицькому районі чи правий берег то звісно логістично швидше до нас. Нещодавно до нас надійшли троє діток за акубаротравмою", — розповіла Ірина Кулєш.
Необхідність в безперебійному електропостачанні має й відділення екстреної медичної допомоги, зауважила його завідувачка Світлана Махончук:
"Оскільки працюємо в режимі 24/7, в умовах війни й кожної години маємо бути готові до надходження великої кількості постраждалих, то для нас це першочергове. Маємо в наявності монітор для підключення й отримання вітальних функцій: артеріальний тиск, сатурація, частота серцевих скорочень, електрокардіографія, подача кисню, небулайзерна терапія", — розповіла завідувачка відділення.
Завдяки встановленій модульній котельні, в лікарні у випадку екстрених відключень світла буде і теплопостачання, розповіла Ірина Кулєш:
"Це твердопаливна котельня, її потужність 1300 кВ. Її опалюють або пелети або дрова, на годину це 200-250 кілограмів твердого палива, а на добу це приблизно 6-9 тонн. На сьогодні є паливо для запуску і на перші три доби".
Нині у медзакладі лікується 125 дітей, загалом він розрахований на 385 пацієнтів. Усе енергообладнання придбали коштом благодійних організацій, а з бюджету міста виділили 9 мільйонів гривень на розробку проєкту та встановлення котельні.
Раніше Суспільне повідомляло, що у Запоріжжі триває підготовка до опалювального сезону. Зокрема комунальні служби планують встановити в місті 18 когенераційних установок, які одночасно вироблятимуть електроенергію та подаватимуть тепло в мережу. Відповідне обладнання має забезпечити опалення будинків при відключеннях світла та обстрілах армії РФ.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber