Запорізькі поліцейські, які вирішили нести службу на лінії фронту, проходять базову військову підготовку. Тренування проходять під керівництвом інструкторів 15 бригади оперативного призначення Національної гвардії України (НГУ) "Кара-Даг".
Про те, як тренуються запорізькі поліцейські, дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Під час бойової підготовки під керівництвом інструкторів поліцейські вивчають різні види озброєння. Особливу увагу приділяють ручному протитанковому гранатомету (РПГ) — "одноразкам", як їх називає старший інструктор "Кара-Дагу" на псевдо Прораб:
"Ми проходимо озброєння. Види, які є в нашій бригаді на озброєнні. "Одноразки", які є у "руських" на озброєнні, також, які у нас є на озброєнні, як наша бригада працює з ними. Кожна "одноразка" працює по-своєму. Є як для легкоброньованої техніки, так і для більш броньованої техніки: це танки і всього іншого".
Прораб — військовослужбовець, мав бойовий досвід на лінії зіткнення. Чоловік зізнався, працювати з поліцейськими легше, аніж з новоприбулими бійцями — правоохоронці вже мають досвід володіння зброєю:
"Сам працював з одноразками у бойових умовах. Це допомагає у викладанні, адже між реальним досвідом та інструкцією від виробника є суттєва різниця. Ті, що люди приходять непідготовлені, це цивільні люди і їм трошки важче дається. От ми зараз займаємо займаємося з хлопцями — їм трошки легше дається тому, що вони трошки зіштовхувались зі зброєю і з усім іншим".
Під час вишколу правоохоронці разом з інструкторами бригади "Кара-Даг" проходять і розбирання-збирання кулемета Калашникова, його зарядження та безпосередньо ведення вогню, розповів інспектор поліції Богдан:
"Будемо проходити військову підготовку в різних містах України. Навчатися та переймати досвід від військових Національної гвардії України та ЗСУ. Навчилися користуватися "одноразками", освоїли кулемет ПКМКулемет Калашникова модернізований, розбирання- збирання, заряджання. Далі ще будемо займатися відпрацюванням в іншій групі. Для мене вся інформація нова".
Окрім цього тренуються штурмувати окопи та проводити його зачистку, розповів ще один учасник вишколу — поліцейський Олександр. Чоловік планує долучитись до одного зі спецрозділів Нацполіції, які будуть працювати на лінії фронту:
"Сьогодні вивчали підхід до окопу, зачистку окопів, вихід з прикриттям. Тобто це "тихий захід", захід напролом, "гучний захід". До цього військової підготовки не мав".
Далі бійці "Кара-Даг" відпрацьовуватимуть з поліцейськими очікування та оборону позицій, розповів інструктор з тактичної підготовки на псевдо Гуччі. Чоловік воює з першого дня повномасштабного вторгнення, тож військовий досвід допомагає навчати інших:
"Є дуже велика різниця в тому, коли працюють люди, які мають базові навички військової підготовки, і коли люди повністю не підготовлені до цих умов. З людьми, які мають базову військову підготовку, набагато легше працювати, бо в них є мінімальне знання даної справи. Зараз ми тренуємо поліцію, бо в нас єдина структура, можна сказати, ми працюємо в схожих напрямках".
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber