Андрій Сех, Євген Яцун та Андрій Овчаренко — медики однієї із запорізьких лікарень. Майже щодня до їхнього медзакладу потрапляють пацієнти із Запорізької та інших прифронтових областей, як з мінно-вибуховими травмами внаслідок обстрілів, так і з побутовими опіками. Лікарі кажуть, що з початку повномасштабної війни навантаження на них зросло втричі.
Андрій Сех — завідувач відділення термічної травми та реконструктивної хірургії працює у лікарні вже 24 роки. Чоловік розповів, що нині втричі збільшився потік пацієнтів. Так, за останні шість місяців цього року через відділення пройшло майже 600 хворих:
"Якщо за 2022 рік у нас пролікувалося близько 550 хворих, за 2023 рік десь вже було 800 хворих, то за шість місяців цього року вже через наше відділення пройшло майже 600 хворих. А враховуючи, що відділення є єдиним в області опіковим центром, то всі пацієнти з опіками потрапляють до нас".
До медзакладу потрапляють пацієнти не лише із Запорізької, а й інших прифронтових областей країни. Зокрема, з Донецького та Херсонського напрямку, каже завідувач ортопедо-травматологічного відділення Євген Яцун:
"Зараз 65-70% усіх наших пацієнтів — це наслідки мінно-вибухових травм. Ампутації ми зараз бачимо за місяць більше, ніж за 5 років довоєнного часу. За день ми бачимо 5-6 свіжих ампутацій".
Через навантаження на лікарню медики отримали новий досвід роботи із різноманітними пораненнями. Також в медзакладі знизилася кількість летальних випадків, розповідає завідувач відділення інтенсивної терапії Андрій Овчаренко:
"Стало більше роботи, стало більше досвіду. Незважаючи на велику кількість важких пацієнтів, в нас знизилася летальність, і в реанімації, і в лікарні в цілому. Я думаю, ми набуваємо важкого, але досвіду. І технології, які ми можемо запровадити зараз, вони вже тут є".
Нині деяких лікарів медзакладу мобілізували до лав ЗСУ. Але попри втому та безсонні ночі медики продовжують свою справу. Кажуть: сил надають близькі люди.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber