Найближчим часом в Україні та, зокрема, на території Запорізької області запрацює послуга бронювання військовозобов'язаних працівників у застосунку "Дія".
Про це сьогодні, 16 липня, повідомив очільник ЗОВА Іван Федоров.
За словами посадовця, для Запорізької області питання бронювання працівників підприємств є важливими для функціонування економіки регіону. Саме тому введення функціонала бронювання у "Дію" має спростити бюрократичні процеси:
"Є два критерії, за якими є питання до бронювання. Перший — це відсоток, це 50 або більше. Другий — бюрократична машина, яка наддовго проходить, а в цей час людей вже мобілізують. Завдяки додатку “Дія” бронювання буде в годинах, а не в днях або тижнях".
Що відомо про бронювання
Нині можуть бути заброньовані працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном.
Постанова Кабміну зараз дозволяє бронювати 50% військовозобов'язаних працівників критично важливих для функціонування економіки підприємств.
У квітні премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив міністерствам оновити постанови про визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобовʼязаних. Він заявив, що бронювання має бути справедливим і повинні бути чіткі критерії, за якими визначатимуть такі підприємства.
У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про економічне бронювання. У Комітеті з питань економічного розвитку є пропозиції, які розробляла група на чолі з головою Комітету Дмитром Наталухою. Ці пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки.
Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
Раніше Суспільне повідомляло, що протягом минулих вихідних, 13-14 липня, в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Запоріжжі оновили дані понад 900 військовозобовʼязаних.