На позачерговій сесії міської ради на території котелень міста Запоріжжя виділили сім земельних ділянок для розміщення дев'яти когенераційнихОбладнання для виробництва теплової та електричної енергії, на базі газопоршневих і газотурбінних двигунів електростанцій. За словами першої заступниці профільного департаменту Інни Внукової, обладнання дозволить отримати додаткову електричну та теплову енергії й за потреби пережити блекаут та опалювальний сезон.
Когенераційні електростанції житомирська компанія планує встановити власним коштом, проте за якою ціною буде надаватися вироблена енергія поки невідомо.
Про це з сесійної зали повідомили кореспонденти Суспільного.
Інформація про те, що відбудеться позачергова сесія, з'явилася напередодні, 17 вересня. І сьогодні, 18 вересня, на сесії зареєструвалися 49 з 64 депутатів.
Депутатська більшість проголосувала за погодження для ТОВ "УКРПАЛЕТ ЕНЕРДЖИ" "використання земельних ділянок в місті Запоріжжя для будівництва (рішення ЗМР від 18.09.2024 № 4) та розміщення (рішення ЗМР від 18.09.2024 № 4) когенераційних електростанцій RSE на базі газопоршневого двигуна "з острівним режимом" малої та середньої потужності (розподіленої генерації)", — йдеться у рішеннях міської ради.
За словами першої заступниці директора Департаменту з управління житлово-комунальним господарством міської ради Інни Внукової, на минулій сесії міськради було укладено Меморандум про співпрацю, згідно з яким "УКРПАЛЕТ ЕНЕРДЖИ" має збудувати когенераційні установки:
“Їхнє будівництво планується на території котелень концерну "Міські теплові мережі", де до цих місць підходять мережі газопостачання та електропостачання від яких працюють установки”.
Термін постачання перших трьох когенераційних установок до 80 календарних днів, зазначила посадовиця:
"На ці установки гроші з міського бюджету ніякі не виділялися. Це виключно за ініціативою підприємства, яке планує виробляти цю електричну енергію в нашому регіоні. Вони самостійно виконують за власні кошти підключення цих установок, будуть нові лінії електропередач. Тобто, споживання газу, яке вони будуть використовувати, це все за їхні власні кошти".
Суспільному не вдалося отримати відповідь на питання щодо вартості для містян електроенергії, яку буде виробляти "УКРПАЛЕТ ЕНЕРДЖИ". Тож ми направили запит до заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів.
Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко підкреслила, що компанія, з якою влада уклала Меморандум, має успішний досвід реалізації енергетичних проектів в різних регіонах України: Буча, Тернопіль, Одеса, Чернігів, Житомир.
"Йдеться про можливість установки сучасних когенераційних електростанцій на природному газі виробництва Європейського Союзу, які працюють на базі поршневого двигуна. Загальна потужність сім установок, може становити до 25 мегават. Підкреслюю, що сім установок на 25 мегават — це наша спільна з інвестором задача".
Що відомо про інвестора "УКРПАЛЕТ ЕНЕРДЖИ"
За даними YouControl, компанія зареєстрована в місті Коростені Житомирської області у 2017 році.
Меморандуми щодо співпраці підписані з Житомирською міськрадою, Чернівецькою міськрадою і Запорізькою міською радою.
Хмельницька міська рада 27 серпня надала погодження на використання земельних ділянок для розміщення когенераційних установок. Бучанська міська рада надала відповідний дозвіл 26 липня, а Одеська міська рада — 12 липня.
20 серпня у Житомирської міської ради уклали договір із "УКРПАЛЕТ ЕНЕРДЖИ" щодо будівництва когенераційні електростанції.