Через ризик інфекційних захворювань купатися в річці Дніпро в межах Запоріжжя не рекомендується

Через ризик інфекційних захворювань купатися в річці Дніпро в межах Запоріжжя не рекомендується

Купання в річці Дніпро не рекомендується через ризик інфекційних захворювань
Берег річки Дніпро під час весняного водопілля, березень 2024. Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі епідеміологи провели дослідження води в річці Дніпро поблизу декількох пляжів міста. Так, за результатами аналізу, проби води у річці в цих місцях у двадцять разів перевищують норми мікробіологічного забруднення, ще вдвічі — біохімічного. Це збільшує ризик інфекційних захворювань.

Про це сьогодні, 25 червня, під час брифінгу повідомив, завідувач відділення епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Запорізького обласного Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) Олександр Савін.

Купання в річці Дніпро в межах Запоріжжя не рекомендується через ризик інфекційних захворювань
Олександр Савін, завідувач відділення епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Запорізького обласного Центру контролю та профілактики хвороб. Суспільне Запоріжжя
"Відібрано 22 проби з річки Дніпро на санітарно-мікробіологічні, санітарно-біохімічні показники. Зареєстровано дев'ять проб з відхиленнями. Це ДВС-1, ДВС-2, пляж Центральний – права сторона, пляж Правобережний, пляж на вулиці Шмідта, також зона відпочинку "Хвиля" та Гребний канал" , — зазначив заввідділення епіднагляду.

Зі слів Олександра Савіна, купання у Запоріжжі в річці Дніпро не рекомендується через високий ризик інфекційних хвороб:

"По мікробіології: лактозопозитивна паличка — у 20 разів перевищення, це показник мікробіологічного забруднення води. По біохімії — у 2 рази. А по піску відхилення по кишковій паличці — поки у 2-3 рази", — пояснює він.

Низька якість води в річці пов'язана із підривом росіянами греблі Каховської ГЕС, внаслідок чого Дніпро вийшла з русла:

"Іде нижній б’єф. Якщо взяти Правобережний пляж і пляж Шмідта, то прямо перед греблею води більше накопичується, а нижче, уже по нижньому б’єфу, у нас більше забруднення – і Гребний канал, і як завжди в нас і "Водограй". Причини перевищення показників — висока температура і мікрофлора, бо перед Запоріжжям ж є ще місто Дніпро", — додав Олександра Савіна.

Однак, питна вода в Запоріжжі залишається безпечною. Проби води, які відбирають фахівці задля моніторингу, засвідчують відсутність спалахів інфекційних захворювань, зазначив заввідділення епіднагляду:

"Питна вода безпечна. Відбираємо проби, є моніторингові точки, ніякого спалаху немає. Якщо такі відхилення будуть зафіксовані, ми з Водоканалом з’ясуємо причину – можливо, десь затор був, ремонтні роботи. У нас же є очисні споруди".

Раніше Суспільне повідомляло, що за період 10-15 червня у Запоріжжі зафіксували в атмосферному повітрі перевищення пилу, фенолу, формальдегіду та діоксид азоту.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок