Експерти МАГАТЕ повідомили, що тимчасово окупований Енергодар 16 годин перебував без світла

Експерти МАГАТЕ повідомили, що тимчасово окупований Енергодар 16 годин перебував без світла

МАГАТЕ: через пошкодження підстанції Енергодар 16 годин був без електрики
Перший реактор ЗАЕС. Енергоатом

Експерти Міжнародного агенства з атомної енергетики (МАГАТЕ), які перебувають на тимчасово захопленій Запорізькій АЕС (ЗАЕС), повідомили, що тимчасово окупований Енергодар 16 годин перебував без світла.

Про це вчора, 23 серпня, повідомили в пресрелізі на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії.

"Місто, де проживає більшість персоналу Запорізької АЕС перебувало без світла близько 16 годин на вихідних після того, як друга підстанція в цьому районі зазнала пошкоджень і була виведена з експлуатації", — заявив генеральний директор агенції Рафаель Гроссі.

Так, у пресрелізі йдеться, що експерти агенції, які перебувають на атомній станції, у суботу, 22 червня, відвідали підстанцію "Радуга" у місті Енергодар, яка зазнала пошкоджень.

"За словами представників ЗАЕС, внаслідок атаки безпілотника (на підстанції "Радуга" — ред.) пошкоджений один з двох трансформаторів", — йдеться у пресрелізі.

Через отвір у трансформаторі, стався витік охолоджувального мастила, що і спричинило зупинку підстанцію, повідомили експертам МАГАТЕ офіційні представники ЗАЕС.

"Проте на самому трансформаторі експерти МАГАТЕ не побачили слідів масла. Виявилося, що підстанція пошкоджена менше, ніж трансформатор на підстанції "Луч", і в цьому районі не було ні пожежі, ні пожежників", — повідомляється у пресрелізі.

Через пошкодження електричної інфраструктури, в Енергодарі енергопостачання було відсутнє приблизно з 20:00 п’ятниці до обіду суботи.

"Хто б не стояв за цим, це має припинитися. Використання дронів проти ЗАЕС та його околиць стає все більш частим. Це абсолютно неприйнятно і суперечить засадам безпеки та конкретним принципам, які були прийняті одноголосно", — наголосив очільник міжнародної агенції, — заявив очільник агенції Рафаель Гроссі.

Раніше Суспільне повідомляло, що після руйнування в середу підстанції "Луч", яка забезпечувала електроенергією частини Енергодару та інші райони, підстанція "Радуга" була використана для постачання частини втраченої електроенергії п’яти районам Енергодару.

У МАГАТЕ зазначили, що як і у випадку з пошкодженням підстанції "Луч", втрата електроенергії з "Радуги" безпосередньо не вплинула на дві лінії електропередач, які ще доступні для ЗАЕС.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок