Житлові субсидії: кому потрібно звернутися у Пенсійний фонд до 1 липня

Житлові субсидії: кому потрібно звернутися у Пенсійний фонд до 1 липня

Житлові субсидії: кому потрібно звернутися у Пенсійний фонд до 1 липня
Оновлення субсидії, ілюстративне фото. Getty Images

Через підвищення цін на електроенергію українцям перерахують обсяг субсидії. Пенсійний фонд України (ПФУ) завершує автоматичну обробку особових рахунків, проте деяким категоріям отримувачів житлових субсидій необхідно до першого липня оновити дані.

Як це зробити, куди звертатися, та кому саме необхідно оновити дані — розповів на брифінгу заступник начальника Головного управління ПФУ в Запорізькій області Сергій Кам'янченко.

Сергій Кам'яченко повідомив, що відповідно до змін, які введені згідно зі Постановою №521 Кабінету Міністрів України (КМУ), від 8 травня 2024 року деяким категоріям отримувачів житлових субсидій треба оновити дані, адже виплати з 1 червня будуть припинені.

"Після першого червня до першого липня люди мають звернутися для того, щоб оформити всі ці житлові субсидії за новими установленими документами. Адже виплати (раніше оформлені субсидії — ред.) продовжуються лише до 1 червня. Тому що пройшов великий проміжок часу.".

Аби надалі отримувати субсидію запоріжці мають подати до 1 липня документи до Пенсійного фонду
Сергій Кам'янченко, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Суспільне Запоріжжя

Посадовець наголосив, оновити дані слід тим, хто проживав чи й досі проживає на тимчасово окупованій території регіону.

"Сьогодні ми наголошуємо на необхідності звернутися до ПФУ щодо оновлення, або продовження виплати субсидії".

Аби оновити документи запоріжці можуть звернутися:

  • до відділення Пенсійного фонду;
  • надіслати документи поштою;
  • подати заявку через веб-портал Пенсійного фонду, там є відповідна опція, за якою людина звертається для призначення пільг або субсидій.

"Кабмін спростив механізм звернення за призначенням субсидій. Якщо раніше необхідно було подавати декларацію, підтвердження документів про сплату комунальних платежів, сьогодні — це все не передбачено. Лише заява, жодних декларацій".
Сергій Кам'янченко

Кому з отримувачів житлових субсидій потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат

У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що звертатися до ПФУ до 1 липня 2024 року необхідно, якщо ви одночасно відповідаєте всім наступним критеріям:

  • отримували субсидії на початку повномасштабного вторгнення (у січні 2022 року);
  • з січня 2022 року і протягом усього часу, (до сьогодні), продовжуєте отримувати субсидії;
  • на початок повномасштабної війни проживали (чи й надалі проживаєте) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • з початку повномасштабної війни жодного разу не звертались до органів соціального захисту чи Пенсійного фонду із заявою та декларацією щодо актуалізації відомостей про себе чи членів сім'ї або домогосподарства, адресу перебування, наявних комунальних послуг тощо з метою перепризначення субсидії.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок