Механізм з надання субсидії на оренду житла для переселенців ще опрацьовується — очільник ЗОВА Іван Федоров

Механізм з надання субсидії на оренду житла для переселенців ще опрацьовується — очільник ЗОВА Іван Федоров

Субсидія на оренду житла: Іван Федоров пояснив чому запоріжці поки не можуть її отримати
Іван Федоров під час брифінгу у медіацентрі. Суспільне Запоріжжя

Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров пояснив, що механізм надання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) ще опрацьовується.

Про це він повідомив під час брифінгу у медіацентрі.

"Основне питання чому сьогодні недоопрацьовано механізм (надання субсидій — ред.), або не введений в дію — це нестача коштів в бюджеті нашої держави. Але ми наполягаємо, що це питання має бути вирішене, адже в Запорізькій області перебуває найбільша кількість переселенців — близько 230 тисяч", — каже Іван Федоров.

Також, за його словами, нині з центральними органами влади обговорюють декілька шляхів щодо управління житлом, яке залишилося на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Зокрема, компенсацію за зруйноване майно, компенсацію за втрачене житло та оренду житла на час до деокупації.

Субсидія на оренду житла для ВПО. Що відомо

15 березня Мінсоцполітики оприлюднили постанову Кабінету Міністрів України "Про реалізацію експериментального проєкту щодо надання субсидії на оренду житла як компенсації орендодавцю вартості (частини вартості) оренди житлового приміщення зданого в найм внутрішньо переміщеним особам", згідно з якою погоджено субсидію на оплату оренди житла для таких категорій переселенців:

  • люди, які не мають власного житла, загальною площею понад 13,65 м² на кожну особу зі складу домогосподарства;
  • люди, які не є одержувачами допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;

Субсидія на оренду буде враховувати різницю у вартості житла, адже ціна на оренду в Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється. Крім того, розмір субсидії залежить від:

  • ️деяких людей у країні, яка орендує житло;
  • доходів домогосподарства;
  • можливості оплачувати рахунки за оренду самостійно.

Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидію. Зараз проєкт рішення про таку допомогу погоджується в уряді. У міністерстві очікують, що після затвердження рішення уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки.

Надалі цей інструмент підтримки може бути й для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави. Програму планують реалізувати в рамках експериментального проєкту протягом двох років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок