Народна депутатка із Запорізької області Юлія Яцик виступила проти публічної підтримки ЛГБТ-спільнот

Народна депутатка із Запорізької області Юлія Яцик виступила проти публічної підтримки ЛГБТ-спільнот

Нардепка Юлія Яцик із Запорізької області виступила проти ЛГБТ-спільноти та КиївПрайд
Марш рівності у Києві 16 червня 2024 року, ілюстративне. Олександр Магула/Суспільне

Народна депутатка Верховної ради України із Запорізької області Юлія Яцик виступила проти популяризації, публічної підтримки, "пропаганди" та масових заходів на захист ЛГБТ-спільнот.

Про це народна депутатка заявила на особистій сторінці в Facebook 15 червня.

"Мені абсолютно байдуже хто ким себе почуває, хто кого кохає чи як вони це проявляють в їх особистому житті (наголошую, приватному, а не публічно демонстративному житті). Однак, я проти їх популяризації, публічної підтримки, навіть пропаганди та масових заходів на захист ЛГБТ не зрозуміло від кого і від чого", — йдеться в заяві нардепки.
Народна депутатка Верховної Ради від Запорізької області Юлія Яцик виступила проти публічної підтримки ЛГБТ-спільнот
Юлія Яцик, нардепка Верховної Ради із Запорізької області. Facebook/Юлія Яцик

Посадовиця додала, що "нейтрально" ставиться до будь-яких форм приватного життя та дотримується "принципу толерантності" та "невтручання в особисте життя", що стосується і ЛГБТ-спільнот.

Окрім того, Юлія Яцик заявила, що не розуміє доцільності витрати двох мільйонів гривень з держбюджету на охорону поліцією Маршу рівності, який 16 червня проходив у Києві.

"І що, на них не поширюються вимоги безпеки, адже їм під час війни дозволяється велике скупчення людей? Що це за привілеї такі?", — зазначила вона.

Також нардепка стверджує, що ЛГБТ-спільнота є більш захищеною "верствою населення", аніж деякі інші соціальні групи:

"Як на мене, є більш вразливі верстви населення України, які потребують підтримки з боку держави та світової спільноти — це наші постраждалі від війни діти, люди з інвалідністю, хворі на аутизм, ДЦП, онкологію та інші, поранені військові, воїни з ампутацією кінцівок, переселенці з окупованих територій, родини загиблих героїв".

Раніше Суспільне повідомляло, що у Києві провели Марш рівності. Зібралися представники ЛГБТК+, військові, ветерани війни, дипломати. Однією з вимог учасників Маршу рівності є ухвалення закону про цивільні партнерства та закону про дискримінацію.

Що відомо про цьогорічний Марш рівності

Наприкінці травня представники ГО "КиївПрайд" повідомили, що планують провести 16 червня Марш рівності — вперше від початку повномасштабного вторгнення. Через воєнний стан в країні організатори хотіли провести захід у Київському метрополітені. Планувалося, що у марші зможуть взяти участь до 500 людей.

Київська міська державна адміністрація поінформувала, що не давала дозвіл на проведення Маршу рівності в столичному метро. Із міркувань безпеки організаторів попросили обрати іншу локацію та узгодити із правоохоронцями.

Потому стало відомо, що ГО "КиївПрайд" 16 червня проведе Марш рівності на вулицях Києва. Захід збираються організувати неподалік від укриття за участі приблизно 500 учасників. Маршрут погодили із поліцією, захід буде закритим, лише за попередньою реєстрацією.

Зазначалося, що участь у марші братимуть як індивідуальні активісти та активістки так і організовані колони, також була запланована велика присутність дипломатів та представників і представниць міжнародної спільноти. Організатори не рекомендували виходити на марш неповнолітнім.

9 червня, у київському арт-центрі Closer пройшов благодійний фестиваль "КиївПрайд". 14 червня у Києві біля міської державної адміністрації провели акцію проти Маршу рівності. Біля КМДА зібралось приблизно сотня людей. Вони вимагали скасувати проведення у неділю, 16 червня, Маршу рівності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок