Проблема з питною водою в селищі Малокатеринівка на Запоріжжі: що відомо

Проблема з питною водою в селищі Малокатеринівка на Запоріжжі: що відомо

Жителі селища Малокатеринівка Запорізького району скаржаться на перебої з водопостачанням. Питної води у населеному пункті або взагалі немає, або вона є тільки вночі. Нині в Малокатеринівку питну воду завозять автоцистернами.

Житель селища Малокатеринівка Юрій Подимай розповідає: з травня в них немає питної води, тож використовує запаси, які підготував заздалегідь:

Люди без питної води
Юрій Подимай, житель Малокатеринівки. Суспільне Запоріжжя
"В басейн, в який наливається вода, влазить кубів шість. От як вода є, тоді я через лічильник з крану заливаю туди, вона зберігається там, от і все. У нас вся вулиця така".
Люди без питної води
Запаси води, які підготував заздалегідь Юрій. Суспільне Запоріжжя

Валерій Подорожний, житель Малокатеринівки, який мешкає вулицею нижче розповідає, води вдома чи зовсім не буває, чи дають лише вночі, або ж з низьким тиском:

Люди без питної води
Валерій Подорожний, житель Малокатеринівки. Суспільне Запоріжжя
"Оце як літо настає, то води немає. Це ночами не сплю, щоб набрати у каструлю води, щоб можна було зварити їсти чи посуду помити".
Люди без питної води
Ємність для води у жителів Малокатеринівки. Суспільне Запоріжжя

Проблема з питною водою в Малокатеринівці в літній період триває роками — каже Валерій. Проте з підривом Каховської ГЕС вона загострилася:

"Коли власники дачних ділянок попроводили собі воду, то ми залишилися без води, зовсім. Каховського водосховища не стало, стало ще гірше з водою, адже люди хочуть виростити вдома якусь перчину. Люди поливають цією питною водою, поливають городи собі".
Люди без питної води
Вода, яку набирать жителі Малокатеринівки. Суспільне Запоріжжя

Жителі громади, в яких перебої з водопостачанням, можуть скористатися питною водою з резервуарів. Резервуари об'ємом 15 м³ та 10 м³ встановило комунальне підприємство 2Облводоканал" на території Малокатеринівки та Кушугуму, каже директор обласного водоканалу Сергій Басанський. За його словами, основна причина перебоїв з питною водою у Кушугумській громад — часткова відсутність технічної, після підриву окупантами Каховської ГЕС. Тому аби полити городину, люди використовують питну воду, замість технічної:

Люди без питної води
Сергій Басанський, директор Обласного водоканалу. Особистий архів Сергія Басанського
"Друга причина — це мережі, які там розгалужені по населеному пункту, близько 40% цих мереж збудовані самими мешканцями без будь-якої проектної документації. Вони зараз у стані "безхазяйних". Ми, як підприємство, не в змозі забезпечити через ці мережі повноту об'єму, який потребує в такі засушливі дні цей населений пункт".

Нині в Малокатеринівку питну воду завозять автоцистернами — каже заступник селищного голови Владислав Василега. Також наразі в Кушугумі шість кооперативів поливної води, з них працює тільки два:

"Це не дуже великі кооперативи, в одному 150 домогосподарств, в іншому 160-180. Чотири — не працюють. Тобто ми зараз працюємо над тим, щоб запустити ці непрацюючі кооперативи поливної води. І на найближчій сесії буде рішення про виділення коштів на фінансування оцих заходів із організації діяльності кооперативів поливної води".
Проблема з питною водою в селищі Малокатеринівка на Запоріжжі: що відомо
Владислав Василега, заступник селищного голови. Суспільне Запоріжжя

Через підрив Каховської ГЕС жителі Малокатеринівки мають проблеми з технічною водою, каже Владислав Василега:

"З технічною два кооперативи наразі працюють, вони подовжили труби і осуільки зменшилась ширина річки Кушугум, вони подовжили труби і набирають воду. А ті кооперативи, які були трошки далі, тобто їм велика відстань до води, їм потрібні потужніші насоси, які зможуть забезпечити оцю відстань".
Проблема з питною водою в селищі Малокатеринівка на Запоріжжі: що відомо
Запаси води жителів Малокатеринівки. Суспільне Запоріжжя

Також для відновлення технічної — сільрада веде перемовини з міжнародними організаціями, аби зробити свердловини, розповів посадовець:

"Там можна організувати, як мінімум дві скважини і ємності для води. Тобто, щоб зі скважин набирати воду, наповнювати ці ємності і розбір води з тих ємностей робити для поливу. Тобто це вода не питна, а для поливу. Це дасть змогу розвантажити мережі централізованого водопостачання селища Малокатеринівка і забезпечить людей водою".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок