Очолила школу при окупантах: освітянку з Зеленівки на ТОТ Запорізької області судитимуть за колабораціонізм — СБУ

Очолила школу при окупантах: освітянку з Зеленівки на ТОТ Запорізької області судитимуть за колабораціонізм — СБУ

Вчительку з окупованої Зеленівки на Запоріжжі судитимуть за колабораціонізм
Служба безпеки України. Facebook/ Служба безпеки України

Служба безпеки України (СБУ) скерувала до суду обвинувачувальний акт стосовно 32-річної вчительки тимчасово захопленого села Зеленівка Запорізької області. За даними слідства, освітянка добровільно погодилася очолити створену окупантами місцеву школу та впроваджувала російські освітні стандарти у навчальний процес.

Про це сьогодні, 12 червня, повідомили в Управлінні СБУ в Тернопільській області.

За даними слідства, 32-річна вчителька математики добровільно погодилась на співпрацю з окупаційною владою та очолила створений ними "Державний казенний заклад загальноосвітня організація Запорізької області "Зеленівська середня загальноосвітня школа" Бердянського району".

За даними СБУ, жінка, очоливши школу, ввела обов'язкові предмети для учнів, серед яких "Історія РФ", "Російська мова та література":

"За її вказівкою всі українські підручники замінили їхніми російськими аналогами. З метою поширення серед учнів пропаганди РФ, жінка залучала представників проросійських громадських організацій, а також змушувала школярів відвідувати «виховні» заходи, присвячені до державних свят РФ", — йдеться у повідомленні.

Наразі СБУ завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувачувальний акт за ч. 3 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Якщо її провину буде доведено, їй загрожує позбавлення волі до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 15 років.

Нині підозрювана перебуває на ТОТ Запорізької області.

Розслідування проводилося за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок