Вступили до лав окупаційної поліції на Запоріжжі: СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі ще 32 громадянам України

Вступили до лав окупаційної поліції на Запоріжжі: СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі ще 32 громадянам України

Колаборанти в Запорізькій області
Працівник СБУ. СБУ

Співробітники СБУ повідомили про підозру в колабораційній діяльності 32 громадянам України, які, за даними слідства, вступили до створеного росіянами "Головного управління МВС РФ у Запорізькій області" на тимчасово захопленій частині регіону.

Про це сьогодні, 7 квітня, повідомили в ЗОВА з посиланням на СБУ.

За даними слідства, підозрювані працюють у Бердянському, Василівському та Мелітопольському підрозділах окупаційного органу:

"Двоє фігурантів обійняли "керівні посади", а інших призначили до підрозділів "Слідства, карного розшуку, інспекції безпеки дорожнього руху, тилового і кадрового забезпечення та чергової частини", — зазначають у повідомленні.

Підозрювані виконують завдання РФ, зокрема залякують мешканців тимчасово окупованої території регіони та використовують масові репресії:

"Під час "рейдів" викрадали людей та ув’язнювали їх до російських катівень, облаштованих у тимчасово захоплених будівлях. Потерпілих піддавали жорстоким тортурам, сподіваючись схилити до співпраці з окупантами. Також вдиралися до помешкань українських патріотів та під виглядом "обшуків" викрадали приватне майно, у тому числі гроші та автомобілі", — йдеться в повідомленні.

Крім цього, підозрюваних залучали до охорони "виборчкомів" під час фейкових виборів у тимчасово захопленій частині регіону.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок