Менонітська Медхеншуле: у Запоріжжі закрили одну із найстаріших шкіл міста

Менонітська Медхеншуле: у Запоріжжі закрили одну із найстаріших шкіл міста

Медхеншуле: у Запоріжжі закрили один із найстаріших навчальних закладів міста — школа №81
Школа № 81, сучасний вигляд. Запорізький туристичний центр

Вчора, 5 червня, депутати Запорізької міської ради під час чергової сесії ухвалили рішення щодо оптимізації 14 навчальних закладів у обласному центрі. Зокрема, школа №81, яка функціонувала в місті майже 130 років, припинила своє існування шляхом приєднання до гімназії №86.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив запорізький краєзнавець Роман Акбаш.

"Депутати Запорізької міської ради прийняли рішення закрити одну з найстаріших шкіл міста — №81. Лише її чарівній будівлі (одній з найгарніших в місті) вже 120 років, а сам навчальний заклад ще на 9 років старіший", — йдеться у повідомленні.
Менонітська Медхеншуле: у Запоріжжі закрили одну із найстаріших шкіл міста
Медхеншуле — середня менонітська школа для дівчаток, початок ХХ століття. Сайт "Акбаш Знає"

Саму школу депутати ухвалили рішення приєднати до Запорізької гімназії №86. Щодо подальшої долі приміщення освітнього закладу невідомо — Суспільне надіслали відповідний запит до міськради.

Що відомо про Запорізьку загальноосвітню школу №81

Запорізька ЗОШ №81 — один із найдавніших навчальних закладів міста Запоріжжя. У 1985 році у стінах МедхеншулеШкола для дівчаток (з діалекту німецької мови)почали навчатися перші 17 учениць — дівчаток з менонітської громади колонії Хортиця-Розенталь. У 1904 році у школи з'явилося нове приміщення, збудоване, зокрема, на кошти заводчиків Катаріни та Андреаса Вальман, а також їхнього компаньйона Леппа.

Менонітська Медхеншуле: у Запоріжжі закрили одну із найстаріших шкіл міста
Менонітська школа для дівчаток — Медхеншуле, початок ХХ століття. Сайт "Акбаш Знає"

Двоповерхове цегляне приміщення школи збудоване з використанням стилів "югендстиль", пізнє бароко та німецька готика. Кладка стін має теракотовий та світло-бежевий колір. Будівля збереглася до наших днів майже у незмінному вигляді, за винятком даху та добудованих у радянські часи декількох корпусів.

З наказом Мінкульту у 2022 році приміщення школи додали до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятку архітектури місцевого значення.

У 2024 році депутати Запорізької міської ради ухвалили рішення ліквідувати школу №81 шляхом її об'єднання до гімназії №86.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок