У Запоріжжі відновили платний проїзд в трамваях та тролейбусах

У Запоріжжі відновили платний проїзд в трамваях та тролейбусах

Запоріжжя: ціна проїзду в трамваї, тролейбусі —міськрада відновила платний проїзд
У Запоріжжі відновили платний проїзд в трамваях та тролейбусах, ілюстративне. Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 5 червня, під час двадцять третьої сесії восьмого скликання депутати Запорізької міської ради (ЗМР) ухвалили проєкт рішення "Про здійснення перевезення пасажирів у міському електричному транспорті". Відтак, проїзд у трамваях та тролейбусах Запоріжжя стане платним і коштуватиме 10 гривень.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного із сесійної зали.

За відповідне рішення проголосували 43 депутати із 45 зареєстрованих.

трамвай регіна 10 гривна дорого айяйяй
Прийняття проєкту "Про здійснення перевезення пасажирів у міському електричному транспорті", 5 червня 2024 року. Суспільне Запоріжжя

Згодом виконувачка обов'язків міського голови Запоріжжя Регіна Харченко повідомила, що зміни у вартості проїзду в громадському транспорті не стосуються пільгових категорій населення:

"Прийняли платний проїзд у трамваях і тролейбусах. Встановлено тариф у 10 грн, також і для муніципальних автобусів. Безплатний проїзд для пільгових категорій залишили. Будемо оживляти КП “Запоріжелектротранс", — зазначила Харченко.

В обґрунтуванні проєкту йдеться, що комунальна компанія міськради (далі — КП) "Запоріжелектротранс" виконувала перевезення пасажирів на безоплатній основі з 25 лютого 2022 року. Суттєве зменшення доходів негативно вплинуло на рухомий склад підприємства:

трамвай регіна 10 гривна дорого айяйяй
Проект рішення "Про здійснення перевезення пасажирів у міському електричному транспорті", який ухвалила Запорізька міськрада 5 червня 2024 року. Скриншот з сайту Запорізької міської ради
"Вік і технічний стан основних засобів, робота електротранспорту з перепробігом і перенавантаженням, неможливість виконання регламентних робіт, закупівлі необхідних матеріалів та запасних частин у 2022-2023 роках в необхідному обсязі з причини нестачі власних коштів, погіршили стан техніки й потребують у подальшому проведення робіт по особливо потребуючій у цьому техніці, трамвайному шляху, контактній мережі", — зазначено в проєкті.

Окрім цього, рішення впровадити платний проїзд обумовлюється обмеженим бюджетом громади Запоріжжя:

"Є необхідність у здійсненні перевезення пасажирів у міському електричному транспорті Запорізького КП міського електротранспорту "Запоріжелектротранс" , згідно діючого тарифу", — йдеться в документі.

Раніше Суспільне повідомляло, що у Запоріжжі комісія з питань обслуговування автобусних маршрутів перевірила роботу декількох маршрутів, щодо яких вже надходили скарги від жителів міста.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок