"Мова йде виключно про іноземних студентів": помічниця ректора про філію Запорізького медуніверситету на Закарпатті

"Мова йде виключно про іноземних студентів": помічниця ректора про філію Запорізького медуніверситету на Закарпатті

Філія Запорізького державного медико-фармацевтичного університету в Берегове на Закарпатті
Будівля Запорізького державного медично-фармацевтичного університету. ЗДМФУ

Запорізький державний медично-фармацевтичний університет (ЗДМФУ) орендував приміщення Берегівського медичного фахового коледжу на Закарпатті для проведення очних практичних занять іноземним студентам. Українські здобувачі освіти навчаються у змішаному форматі.

Про це повідомила помічниця ректора ЗДМФУ Наталія Підкович у коментарі кореспондентам Суспільного.

За словами Наталії Підкович, очне навчання для іноземних студентів ЗДМФУ організували у місті Берегове оскільки за законодавством країн, звідки здобувач освіти родом, необхідно обов'язково мати аудиторне практичного засвоєння знань:

"Університет, дбаючи про безпеку наших іноземних студентів, які повинні проходити практичні навички обов'язково наживо, подбав про те, щоб створити умови для безпечного засвоєння практичних навичок. Мова йде виключно про іноземних студентів на території Закарпатської області, яка наразі в Україні є найбільш безпечною".

Втім, як розповіла Наталі Підкович, іноземні студенти можуть здобувати освіту разом з українськими у змішаному форматі — у спеціально облаштованих укриттях та аудиторіях. У місті Берегове університет відкрив філію для навчання тих, хто не може приїхати у Запоріжжя:

"Очевидно, не кожен може приїхати в місто, яке всього у 40-60 км від бойових дій. А ось приїхати на кордон України, у безпечну зону, більше охочих. Ми думали про відкриття таких центрів за кордоном, але це складніше зробити, оскільки тут ми маємо справу виключно з нашим законодавством".

У місті Берегове ЗДМФУ орендував приміщення у жовтні 2023 року, втім заняття розпочалися лише зараз через тривалий підготовчий процес, пояснила Наталія Підкович:

"Це був дуже тривалий процес переговорів, восени 2023 го року вийшли на якийсь проміжний етап підписання договору. Потім створювали аудиторії, перевозили обладнання, формували графіків для наших викладачів, організували певну схему можливості поїхати туди і проводити освітній процес «вахтовим методом». Тобто це складна організаційна робота".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок