У протипухлинному центрі Запоріжжя відбулася відкрита зустріч колективу щодо оптимізації медзакладу

У протипухлинному центрі Запоріжжя відбулася відкрита зустріч колективу щодо оптимізації медзакладу

Запорізький онкоцентр колектив медзакладу не погоджується з оптимізацією
Запорізький регіональний протипухлинний центр, відкрите спілкування з колективом 28 травня 2024 рік. Суспільне Запоріжжя

28 травня у Запоріжжі в регіональному протипухлинному центрі відбулося відкрите спілкування з колективом медзакладу щодо його приєднання до "Запорізької обласної клінічної лікарні" в рамках оптимізації закладів охорони здоров'я.

На відкритій зустрічі побували кореспонденти Суспільного.

За словами директора Запорізького регіонального протипухлинного центру Михайла Єсаянца, на зустріч запрошували голову Запорізької обласної державної адміністрації (ЗОДА) Івана Федорова.

Персонал онкоцентру проти припинення
Лист до голови ЗОВА Івана Федорова від Запорізького регіонального протипухлинного центру, 29 травня 2024 рік. Суспільне Запоріжжя

Серед присутніх — представники колективу та пацієнти медзакладу.

"Ми хотіли розібратися і ми й зараз хочемо, і будемо продовжувати це робити. Ми хочемо розібратись в необхідності й законності такого рішення (щодо об'єднання — ред.) ".
Михайло Єсаянцдиректор Запорізького регіонального протипухлинного центру

Михайло Єсаянц повідомив, що колектив онкоцентру не розуміє "фінансову складову такого об’єднання". Також, він наголосив, що на рахунку підприємства накопичені близько 200 мільйонів гривень:

"Я зараз поясню, чому так трапилось, щоб всі розуміли, бо багато чуток. Ми накопичили близько двохсот мільйонів гривень на рахунку підприємства. При цьому не страждали пацієнти, бо ходять чутки, що ми тут не купуємо ліки. Ви можете будь-хто зробити запит і ми надамо повністю інформацію щодо закупівель медичних препаратів, виробів медичного призначення тощо".

Також директор онкоцентру звернув увагу на показники з проведення хіміотерапії, які, порівняно з попередніми роками у 2023 році зросли.

Брифінг у протипухлинному центрі Запоріжжя 29 травня
Порівняльна таблиця від Запорізького регіонального протипухлинного центру. Суспільне Запоріжжя

За словами голови профспілкової організації, лікаря-радіолога Фади Ажаж, колектив медзакладу виступає проти оптимізації, бо "мають, що втрачати":

"Чому ми піднялися?! Коли інші лікарні об'єднували, колективи же не піднімалися, як ми, тому що у них гірші зарплати, гірші умови праці, у нас все нове. Ми будуємо, ми працюємо, ми ремонтуємо, у нас повна демократія. Будь-хто може прийти до директора з питаннями та пропозиціями. Ми колективно розв'язуємо всі питання. Чи буде у нас так, коли нас приєднають? Я вам скажу — ні".

У протипухлинному центрі Запоріжжя відбулася відкрита зустріч з колективом проти ліквідації
Фади Ажаж, лікар-радіолог. Суспільне Запоріжжя

Фаджи Ажаж розповів, що весь колектив дуже схвильований:

"Ми тут у колективі впевнені, якщо нас приєднають, ми таких зарплат не отримаємо. У нас постійні премії: якщо у когось трапилося лихо, він може звернутися, йому ніколи не відмовлять. Ми спілкуємося з іншими лікарнями, ніде немає кращих умов праці, ніж у нас. У нас є що втрачати, нас ніхто не змушує виходити, як сказали, що він (Єсаянц — ред.) нам платить гроші за це!".

На засіданні також озвучили свої думки й інші працівники медзакладу. Зокрема старша медична сестра клініко-діагностичного відділення зазначила:

"За 2021 рік у нас було відвідувань 21269. За 2022 рік ми прийняли — 51105, а у 2023 році заклад відвідало 74055. За перший квартал 2024 року ми вже проконсультували 22025 людей..."
У протипухлинному центрі Запоріжжя відбулася відкрита зустріч з колективом
Семенова Світлана, старша медична сестра клініко-діагностичного відділення протипухлинного центру у Запоріжжі. Суспільне Запоріжжя

Суспільне звернулося з інформаційним запитом до очільника ЗОВА Івана Федорова, щоб дізнатися, чи плануються ним на майбутнє зустрічі з колективом Запорізького регіонального протипухлинного центру та які заходи щодо роз’яснення необхідності приєднання до "Запорізької обласної клінічної лікарні" плануються.

Що відомо про оптимізацію медзакладів у Запорізькій області

  • 6 травня 2024 року головою Запорізької ОВА Іваном Федоровим підписано розпорядження № 262 "Про припинення комунального некомерційного підприємства "Запорізький регіональний протипухлинний центр" Запорізької обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради;
  • 7 травня 2024 року відбувся брифінг заступниця голови ЗОДА Наталії Будяк, де вона повідомила, що 6 травня на засіданні Координаційної ради регіону з питань охорони здоровʼя були прийнято рішення об'єднати обласної клінічної лікарні з онкологічним та кардіологічним центрами;
  • 8 травня 2024 року головою Запорізької ОВА Іваном Федоровим підписано розпорядження № 270 "Про створення комісії з припинення комунального некомерційного підприємства "Запорізький регіональний протипухлинний центр" Запорізької обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради";
  • 13 травня відбулося засідання Запорізького окружного адміністративного суду, де заяву Запорізького регіонального протипухлинного центру "Про визнання незаконною і скасування розпорядження №262" залишили без розгляду.
  • 16 травня 2024 року на сайті президента України зареєстрували петицію з проханням скасувати розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06.05.24 №262 "Про припинення комунального некомерційного підприємства "Запорізький регіональний протипухлинний центр" Запорізької обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок