Окупанти можуть конфіскувати оселі тих жителів Мелітополя на Запоріжжі, які ненадовго залишають місто

Окупанти можуть конфіскувати оселі тих жителів Мелітополя на Запоріжжі, які ненадовго залишають місто

У Мелітополі окупанти хочуть конфіскувати житло тих, хто виїхав з міста понад місяць тому
Багатоквартирний будинок. Фото: Суспільне Запоріжжя

Окупаційна влада у тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області планує конфіскувати оселі тих жителів, які ненадовго залишають місто. Для цього росіяни почали робити списки відсутнього населення.

Про це сьогодні, 25 травня, повідомили у Telegram-каналі руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України "Жовта стрічка".

Зазначається, що окупаційна влада у тимчасово захопленому Мелітополі почала робити списки тих, хто відсутній у місті понад місяць — їхнє майно планують конфіскувати:

"Таким чином окупанти намагаються змусити місцеве населення залишатись на місцях, щоб у результаті стати мобілізаційним ресурсом для армії РФ", — йдеться у повідомленні.

Раніше Суспільне повідомляло, що окупаційна влада запрошує переїжджати жителів РФ до тимчасово захопленого Бердянська, аби збільшити відсоток населення, яке підтримує російську агресію.

Що відомо про так звану "націоналізацію" нерухомості на тимчасово окупованій території Запорізької області

  • 2 лютого 2024 року стало відомо, що окупанти створили так званого оператора з управління захопленими підприємствами на ТОТ Запорізької області під назвою "Корпорація розвитку".
  • 14 грудня 2023 року стало відомо, що окупанти планують "націоналізувати" все житло, навіть те, де мешкають родичі власників осель.
  • 4 грудня 2023 року у тимчасово окупованому Бердянську росіяни активізували "націоналізацію" нерухомості та вимагали перереєструвати майно в Росреєстрі, повідомила Вікторія Галіціна.
  • 21 серпня 2023 року у Центрі національного спротиву повідомили, що на ТОТ області російські окупанти шукають порожні квартири, в які ще не заселилися військові РФ або колаборанти. Росіяни вимагають від жителів будинків надати їм списки порожніх квартир. Надалі в такі квартири росіяни “націоналізують”.
  • 21 серпня 2023 року про "націоналізацію" квартир в тимчасово захопленому Токмаку повідомили у Генштабі ЗСУ. Військові з Республіки Бурятія РФ, які прибули до тимчасово окупованого Токмака, у разі виявлення відсутності документів на реєстрацію права проживання, відбирають усе майно та житло під виглядом “конфіскації” та фізично знущаються з невдоволених місцевих.
  • 24 травня 2023 року місцеві ЗМІ повідомили, що у тимчасово окупованому місті Бердянськ росіяни "націоналізують" бізнеси, які не пішли на співпрацю з окупаційною адміністрацією. Так, стало відомо, що окупанти у Бердянську "націоналізували" кінотеатр "Filmax", більш відомий серед місцевих під назвою "Космос". Дирекція кінотеатру відмовилася співпрацювати з російськими військовими і показувати пропагандистські фільми. За непокору армійці РФ вигнали співробітників, замінили замки і незабаром планують запустити російське кіно. Також росіяни відібрали бізнес "на користь міської адміністрації" у підприємців, які відмовилися співпрацювати та виїхали з міста. Такі мережі ресторанів та кафе передали в управління колаборантам.
  • 9 травня 2023 року за повідомленням Івана Федорова, у тимчасово окупованих селах Мелітопольщини на Запоріжжі росіяни "націоналізували"вже 674 приватні будинки людей, які вимушені були виїхати.
  • 17 квітня 2023 року міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що у тимчасово захопленому місті росіяни почали "націоналізувати" оселі місцевих жителів, які виїхали на підконтрольну Україні територію.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок